Skype zawita również do Windows Phone 7

Skype zawita również do Windows Phone 7

Skype zawita również do Windows Phone 7
Źródło zdjęć: © Skype
08.08.2011 10:00, aktualizacja: 08.08.2011 12:21

Najpopularniejszy na świecie komunikator głosowy - Skype - zawita również na platformę Windows Phone. Tak przynajmniej wynika z informacji, które możemy znaleźć na stronie z ofertami pracy dla Skype’a.

Obraz
© (fot. Skype)

W jednym z ogłoszeń można przeczytać, że Skype poszukuje programisty, który dołączy do zespołu zajmującego się implementacją rozwiązania komunikacji wideo dla platformy Windows Phone. Oznacza to, że Skype zostanie najprawdopodobniej zintegrowany z mobilnym systemem Microsoftu. Kiedy mogłoby to nastąpić?

Na pewno rozmów wideo w telefonie z Windows Phone 7 za pomocą systemowego Skype’a nie przeprowadzimy w najnowszej jego wersji, czyli Mango. Wszystko dlatego, że ta wersja systemu otrzymała już status RTM, czyli trafiła do producentów telefonów.

Niewykluczone jednak, że natywna obsługa komunikatora Skype pojawi się w jednej z kolejnych aktualizacji systemu. Zwłaszcza, że podobne rozwiązanie trafiło już do urządzeń z Androidem, natomiast użytkownicy iPhone’ów mają już taką możliwość od grudnia 2010 roku.

Warto przypomnieć, że komunikator Skype w całości należy już do Microsoftu. Firma z Redmond nabyła go na początku maja 201. za sumę 8,5 mld dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)