Skype w wersji na iPhone'a już jest

Skype w wersji na iPhone'a już jest

Skype w wersji na iPhone'a już jest
Źródło zdjęć: © Skype
31.03.2009 11:17, aktualizacja: 31.03.2009 13:00

Skype ogłosił, że długo oczekiwana aplikacja Skype™ dla iPhone, będzie od dziś dostępna w Apple App Store. Aplikacja umożliwi również połączenia i wysyłanie wiadomości błyskawicznych Skype z każdego iPoda touch drugiej generacji z kompatybilnym zestawem słuchawek i mikrofonu.

Skype ogłosił, że długo oczekiwana aplikacja Skype dla iPhone, będzie od dziś dostępna w Apple App Store. Aplikacja umożliwi również połączenia i wysyłanie wiadomości błyskawicznych Skype z każdego iPoda touch drugiej generacji z kompatybilnym zestawem słuchawek i mikrofonu.

“Głównym życzeniem naszych użytkowników było wprowadzenie oprogramowania Skype dla iPhone. Z ogromną przyjemnością spełniamy to życzenie i „wkładamy Skype’a do kieszeni” milionów ludzi na świecie, którzy noszą ze sobą urządzenia iPhone i iPod” - powiedział Scott Durchslag, Chief Operating Officer Skype’a. „Dla ponad 400 milionów użytkowników Skype’a, aplikacja Skype dla iPhone otwiera nowe możliwości komunikowania się bez względu na miejsce pobytu. Skype dla iPhone oferuje taką samą prostotę, łatwość obsługi i jakość, do jakiej użytkownicy Skype’a są przyzwyczajeni i jakiej w efekcie oczekują. Nowa aplikacja to także elegancki design i bogactwo formy, tak cenione przez klientów marki Apple na całym świecie.

Obraz

Skype dla iPhone oferuje najważniejsze funkcje Skype, w tym:
• Bezpłatne połączenia z innymi użytkownikami Skype na całym świecie z jakiejkolwiek strefy Wi-Fi
• Połączenia z numerami stacjonarnymi lub komórkowymi po niskich stawkach Skype z jakiejkolwiek strefy Wi-Fi
• Wysyłanie/otrzymywanie wiadomości błyskawicznych do/od osób lub grup poprzez 3G, Wi-Fi, GPRS lub EDGE (w zależności od ich dostępności)
• Odbieranie połączeń wykonywanych na osobisty numer internetowy w Skype
• Wyświetlanie ikony listy kontaktów z informacją, kto jest dostępny i może odbierać wiadomości błyskawiczne lub rozmowy.

Aby można było za pomocą Skype dla iPhone wykonywać bezpłatne rozmowy Skype 2 Skype lub tanie rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi, konieczne jest połączenie Wi-Fi. Skype nie będzie obciążał użytkowników żadnymi kosztami za wykonywane lub odbieranie połączeń w ramach sieci Skype za pomocą iPhone’a lub iPoda touch. Natomiast za połączenia ze Skype’a na numery stacjonarne lub komórkowe będą obowiązywały standardowe, niskie stawki Skype.
Aplikacja wykorzystuje transmisję 3G, Wi-Fi, GPRS lub EDGE (w zależności od ich dostępności) w celu zalogowania się do Skype’a, aktualizacji listy kontaktów, zachowania i aktualizacji swojej dostępności oraz do wysyłania/odbierania wiadomości błyskawicznych. W przypadku używania Skype poprzez połączenia komórkowe, Skype zaleca wybranie planu taryfowego o nieograniczonym przesyle danych w celu uniknięcia dodatkowych opłat pobieranych przez operatora komórkowego za transmisję 3G, GPRS lub EDGE.

Na liście kontaktów Skype widoczne są również zdjęcia profilowe innych użytkowników, co ułatwia ich rozpoznanie. Co więcej, użytkownicy mogą sami aktualizować swoje zdjęcie profilowe w Skype za pomocą aplikacji Skype dla iPhone – wybierając jedno z istniejących zdjęć w albumie lub wykorzystując aparat wbudowany w iPhone’a do zrobienia nowego zdjęcia.

Aplikacja Skype dla iPhone lub iPod touch dostępna jest bezpłatnie w AppStore.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)