SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.06.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.06.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [30.06.2020 r.]
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett
Oskar Ziomek
30.06.2020 23:49

Nowa świńska grypa, rakieta Falcon 9 nad Polską, dinozaury w wyszukiwarce Google i wsparcie Microsoftu dla pracodawców w dobie kryzysu i pandemii koronawirusa. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Nowy wariant świńskiej grypy ma potencjał pandemiczny. W Chinach zaraził on już 10 proc. pracowników przemysłu hodowlanego, ale na tę chwilę nie wiadomo, czy może być przenoszony bezpośrednio między ludźmi. Wariant ten wywodzi się ze szczepu H1N1.

Falcon 9 nad Polską

Rakieta SpaceX Falcon 9 z satelitą GPS na pokładzie wystartowała tuż przed 22:00 czasu polskiego. Była to nieczęsta okazja, by wyraźnie zobaczyć ją na własne oczy z naszego kraju, a to z uwagi na inne nachylenie niż podczas misji z satelitami Starlink, które mieliśmy okazje obserwować dotychczas.

Dinozaury trafiły do Google'a

Google rozszerzył możliwości swojej wyszukiwarki i aplikacji na smartfony, dodając do nich modele 10 dinozaurów znanych z filmu "Jurassic World". Użytkownicy mogą w efekcie obejrzeć na ekranach swoich telefonów dinozaury w trójwymiarze, a właściciele zgodnych smartfonów – dzięki rozszerzonej rzeczywistości – sprawdzić, jakie były ich realne wymiary.

Microsoft wspiera pracodawców

Kryzys ekonomiczny związany z pandemią koronawirusa ma negatywny wpływ między innymi na rynek pracy. Microsoft chce z tym walczyć, dlatego wdraża nowe narzędzia, które powinny pomóc pracodawcom. Chodzi o udoskonalenia na platformie LinkedIn i połączenie z innymi usłgami. Zyskają także sami pracownicy – mogą bowiem skorzystać z udostępnionych za darmo kursów z kilku obszarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)