SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [28.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [28.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [28.11.2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.11.2019 22:06, aktualizacja: 28.11.2019 23:44

Katastrofa samolotu w Kanadzie. Maszyna rozbiła się w lesie. Linia brzegowa Morza Bałtyckiego na wysokości Jastrzębiej Góry przesunęła się o ponad 200 metrów. I to w ciągu zaledwie 100 lat. Elon Musk chwali się, że ma ponad 250 tys. zamówień na Cybertruck.

Do katastrofy samolotu w Kanadzie doszło w środę wieczorem czasu lokalnego. Maszyna Piper PA-32 rozbiła się w zalesionym terenie w Kingston, w stanie Ontario. Policja poinformowała o ofiarach śmiertelnych, nie zdradziła jednak dokładnej liczby zgonów.

Katastrofa jednosilnikowego samolotu Piper PA-32 wywołała poruszenie wśród mieszkańców Kingston, w stanie Ontario, w Kanadzie. Maszyna rozbiła się w zalesionym terenie na obrzeżach miasta, w środę około godziny 17:00 czasu lokalnego. Na miejscu pracuje lokalna policja.

Bałtyk przesuwa się wgłąb Polski. Aż 200 metrów w przeciągu zaledwie 100 lat

Linia brzegowa Morza Bałtyckiego na wysokości Jastrzębiej Góry przesunęła się o ponad 200 metrów.I to w ciągu zaledwie 100 lat. Tak wynika z badań Państwowego Instytutu Geologicznego.

Od dawna mówi się o wpływie zmian klimatycznych na przesuwanie się granic mórz wgłąb kontynentów. Ostatnie prognozy są wręcz tragiczne. Pod koniec października naukowcy opublikowali raport, wedle którego w ciągu 30 lat woda zaleje tereny, na których dziś mieszka 200 tysięcy ludzi. W samej Polsce.

Elon Musk chwali się, że ma ponad 250 tys. zamówień na Cybertruck

Elon Musk, jak to ma w zwyczaju, o wszystkich swoich dokonaniach informuje na Twitterze. Tak jest i tym razem. Szef Tesli na bieżąco chwali się stale rosnącą liczbą zamówień na jego kosmiczną ciężarówkę – Cybertruck.

Nietypowy, kosmiczny design i wykorzystanie Tesla Armor Glass budzi zachwyt i zdziwienie. Nawet po tym, jak z założenia kuloodporne szyby zostały uszkodzone podczas prezentacji pojazdu.

Nietypowa wpadka nie miała większego wpływu na dalszy los Cybertruck. Świadczy o tym rosnąca liczba zamówień na ciężarówkę. W środę (27.11) Elon Musk informował, że Tesla otrzymała 250 tys. zgłoszeń od zainteresowanych kupnem pojazdu.

TikTok przeprasza i odblokowuje konto amerykańskiej nastolatki, która odważyła się skrytykować Chińczyków

TikTok, aplikacja założona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance, tłumaczy się z całego zajścia z 17-latką. Feroza Aziz straciła konto po tym, jak opublikowała nagranie krytykujące sposób, w jaki Chińczycy traktują muzułmańską mniejszość - Ujgurów.

TikTok przekonuje, że blokada konta była spowodowana wcześniejszym zachowaniem 17-latki i nie ma związku z chińską polityką. Firma dodała również, że to ludzki błąd w moderowaniu zamieszczanych treści jest odpowiedzialny za usunięcie wideo (film zniknął z aplikacji na godzinę).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)