SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.08.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.08.2020 r.]

W Bangkoku trwają protesty
W Bangkoku trwają protesty
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
26.08.2020 23:35, aktualizacja: 01.03.2022 13:44

Przelot bezzałogowego drona nad Lubelszczyzną, oszustwo na "akceptację nowego regulaminu", rekordowy majątek Jeffa Bezosa i protesty w Tajlandii uwiecznione na zdjęciu. Oto, co dziś działo się w świecie nauki, technologii i fotografii.

Nad województwem lubelskim przeleciał bezzałogowy, szpiegowski dron RQ4 Global Hawk. Wiele wskazuje na to, że jego obecność była związana z sytuacją na Białorusi i prowadzonym z tej okazji rozpoznaniem. Dron najpewniej wystartował z lotniskowca na Morzu Śródziemnym.

Ktoś podszywa się pod portal Interia

Oszuści podszyli się pod portal Interia i rozsyłali do losowych internautów spreparowane e-maile, w których sugerowali konieczność zaakceptowania rzekomo zmieniającego się regulaminu portalu. W rzeczywistości kierowali swoje ofiary na fałszywą stronę, gdzie docelowo oferowano zainfekowana aplikację na smartfony. W efekcie użytkownicy mogli stracić pieniądze z konta.

Jeff Bezos to najbogatszy człowiek na świecie

Majątek Jeffa Bezosa, założyciela firmy Amazon, przekroczył wartość 200 miliardów dolarów, co jest historycznym rekordem. Bezos jest tym samym niekwestionowanym liderem rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Na drugim miejscu – Bill Gates z majątkiem wycenionym na kilkadziesiąt miliardów dolarów mniej.

Studenci na ulicach Bangkoku

W Tajlandii trwają protesty, w których biorą udział między innymi studenci i licealiści. Mieszkańcy domagają się odwołania obecnego rządu, któremu zarzucają między innymi korupcję i zbyt bliskie powiązanie z armią. Sytuację z ulic Bangkoku świetnie widać na reporterskich zdjęciach.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)