Trwa ładowanie...
d194riy

Dron szpiegowski z USA nad Lubelszczyzną. RQ4 Global Hawk latał nad Polską

Nad województwem lubelskim przeleciał amerykański bezzałogowy dron szpiegowski RQ4 Global Hawk. Fanatycy lotnictwa sugerują, że może to mieć związek z sytuacją na Białorusi. Trasę drona udało się przeanalizować w internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
RQ4 Global Hawk
RQ4 Global Hawk (Getty Images)
d194riy

Serwis lublin112.pl zwraca uwagę, że nad województwem lubelskim przeleciał bezzałogowy dron RQ4 Global Hawk, który najprawdopodobniej wystartował z lotniskowca z Morza Śródziemnego. Wiele wskazuje na to, że maszyna prowadziła rozpoznanie w związku z napiętą sytuacją na Białorusi.

Jak się okazuje, maszyna przelatywała w okolicy Szczebrzeszyna, Krasnegostawu, Łęcznej, Parczewa oraz Białej Podlaskiej na wysokości około 15 kilometrów. Udało się to ustalić, dzięki analizie jej trasy przez fanów lotnictwa, którzy korzystają z internetowych serwisów do śledzenia przelotów maszyn.

RQ4 Global Hawk to amerykański dron, który potrafi latać bez przerwy przez całą dobę i jest największym tego typu statkiem powietrznym. Jak wynika z ustalonej trasy, po przelocie między innymi nad Polską, dron skierował się nad Litwę i Łotwę. Ostatecznie wrócił nad obszar Ukrainy.

d194riy

USS Boxer strącił irańskiego drona. Amerykanie użyli niepozornej broni

Niedawno nad Warszawą latał AWACS

W tym miejscu warto przypomnieć, że niedawno nad Polską latał inny nietypowy samolot. W tym przypadku chodzi o samolot wczesnego ostrzegania radiolokacyjnego nadzoru, znany także jako AWACS. Maszyna była widoczna kilka dni temu między innymi z Warszawy, a jej obecność nad krajem była związana z ćwiczeniamiAviation Detachment Rotation 20-4.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d194riy

Podziel się opinią

Share
d194riy
d194riy
Więcej tematów