SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [25.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [25.11.2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.11.2019 22:29

Rozpoczynamy dziś Black Week, czyli tygodniowy wariant Czarnego Piątku - wiele sklepów rozszerza okres promocyjny. Poza tym nie wiedzie się najlepiej z aktualizacją Windowsa, a nieudana próba wytrzymałości szyb Tesli Cybertruck raczej nie była przypadkowa.

Dlaczego Elon Musk wybił szybę w Cybertrucku? Ja nie dałem się na to nabrać

Elon Musk to wizjoner, który zręcznie chwyta się sztuki marketingu. Czy uszkodzenie szyb w Tesli Cybertuck naprawdę nie było zaplanowane? Nie chce nam się wierzyć, że była to zwyczajna wpadka. Raczej celowo zaplanowane działanie. W końcu Musk nie raz zaskakiwał.

Aktualizacja Windows 10 nie dla każdego z Avastem i AVG. Powraca problem zgodności

Windowsa 10 z aktualizacją do wersji 19H1 oraz 19H2 ma kłopot u części użytkowników. Starsze wydania programów antywirusowych koncernu Avast uniemożliwiają poprawne działanie systemu. Zarówno AVG (w końcu firma została przejęta) jak i Avast przeszkadzały tak bardzo, że Microsoft zdecydował się wstrzymać automatyczną aktualizację na komputerach w nie zaopatrzonych. Jeśli macie najnowsze wersje programów, to problem nie występuje.

Windows 10 ma problem z Eksploratorem plików. Nowa wyszukiwarka się zawiesza

Jakby tego było mało, sam Microsoft bez pomocy zewnętrznych firm również nie ustrzegł się usterek. Windows 10 19H2 miewa problemy z Eksploratorem. Wyszukiwarka plików może się zawieszać lub powolnie działać, a to już wewnętrzna robota programistów Windowsa, najpewniej niewywołana konfliktami z innym oprogramowaniem.

CERT ostrzega: Cyberprzestępcy udostępniają fałszywe faktury na Dysku Google

Kolejna fala fałszywych faktur ze złośliwym oprogramowaniem. Jeśli dostaniecie mail z podejrzanym dokumentem do opłacania, który zawiera link do prezentacji w PowerPoncie, to coś jest nie tak. W środku czai się odnośnik do wirusa. Z drugiej strony, kto w ogóle wysyła faktury w PowerPoincie?

Serial "Wiedźmin". Netflix nie zawiódł. Pierwsi widzowie pod wrażeniem

Wiedźmin od Netflixa będzie miał swoją premierę w okolicach Świat Bożego Narodzenia Zainteresowani serialem dostaną go kilka dni przed Świętami. Tymczasem wybrani dziennikarze i krytycy mieli już okazję zaznajomić się z materiałem na miesiąc przed premierą. Jakie mieli wrażenia? Jednym słowem świetne!

Black Friday to nie wszystko. Darmowy kurier na Allegro. Jest jeden haczyk

Nieco na uboczu szału związanego z Black Week i Black Friday, Allegro postanowiło wystartować z nową pozycją w pakiecie Smart. Od teraz w ramach abonamentu nie dostaniemy tylko darmowych przesyłek do paczkomatów i punktów odbioru, ale też prawdziwe usługi kurierskie dla naszych zakupów.

Pornhub szykuje promocję na Black Friday. Dożywotni dostęp, ale trzeba się pospieszyć

Równie dobry marketing jak Elona Muska często przewija się przez działania serwisu Pornhub. Z powodu Black Week i Czarnego Piątku wszyscy zainteresowani mogą nabyć promocyjny dostęp premium do materiałów na stronie. W tym dożywotni pakiet!

Black Friday 2019 okazją nie tylko dla kupujących. Uwaga na oszustwa

Jeśli jakiś trend jest popularny, to zaraz wykorzystują go nieuczciwi ludzie. Black Friday, Black Week, Czarny Piątek - te hasła będą przewijać się przez najbliższe dni. Nie dajcie się zmanipulować, uwaga na oszustwa, bo takie sytuacje też bądą miały miejsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)