Trwa ładowanie...
d3kdg8r

Black Friday 2019 okazją nie tylko dla kupujących. Uwaga na oszustwa

Black Friday 2019 to idealna okazja na zakup upatrzonego wcześniej produktu po obniżonej cenie. Niestety, Czarny Piątek nie sprzyja jedynie łowcom promocji, ale także oszustom. Podczas święta wyprzedaży warto zachować szczególną ostrożność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Black Friday 2019 idealną okazją dla oszustów
Black Friday 2019 idealną okazją dla oszustów (Shutterstock.com)
d3kdg8r

Choć Black Friday 2019 wystartuje w najbliższy piątek, to nieoficjalnie zakupowe szaleństwo trwa od kilku dobrych tygodni. Sklepy przyciągają klientów masą obniżonych towarów. Listopadowe wyprzedaże to dla niektórych jedyna szansa w roku, aby pozwolić sobie na zakup wymarzonego produktu. Niestety, wśród oczekujących na Czarny Piątek są również oszuści, którzy czekają na nieuwagę i pośpiech kupujących.

Na przełomie listopada i grudnia odnotowuje się aż o 18 procent więcej prób oszustw niż w innych okresach roku. "Rzeczpospolita" powołując się na Shoper informuje, że w ubiegły Black Friday, sklep odnotował wzrost ruchu o 32 procent w stosunku do poprzedniego piątku. Liczba zamówień wzrosła o 142 procent, a wartość o 190 procent.

d3kdg8r

- Konsumenci muszą być jednak ostrożni, bo w zakupowym zamieszaniu są zwyczajnie w ten dzień oszukiwani. Z badania Dealavo i Deloitte z ubiegłego roku wynika, że w 800 analizowanych sklepach ceny spadły średnio jedynie o 3,5 proc. Rok wcześniej było to co prawda 1,3 proc., więc progres niewątpliwie jest, ale do przecen sięgających 20 czy nawet 50 proc. droga bardzo daleka - możemy przeczytać w "Rzeczpospolitej".

Czytaj także: Black Friday 2019. Niektóre sklepy już wystartowały: Huawei P30 za 1 zł

Według gazety, sklepy stosują stałe i popularne metody, aby nabierać klientów. Do jednych z nich należy podnoszenie cen kilka tygodni przed wyprzedażą, aby podczas Black Friday rabaty wyglądały bardziej okazale. Ponadto częściej niż zwykle możemy natrafić na produkty uszkodzone, a także te, które są reklamowane jako nowe, a w rzeczywistości różnią się tylko opakowaniem.

d3kdg8r

Pamiętajmy, aby na Black Friday 2019 oprócz gotówki i kart kredytowych zabrać ze sobą telefony, w których będziemy mogli na bieżąco sprawdzać ceny produktów i porównywać je z ofertą innych sklepów. W stałym wyposażeniu powinno znaleźć się również miejsce na szczególną ostrożność i zdrowy rozsądek.

Black Friday rozpocznie się 29 listopada.

Zobacz także: Black Friday w sklepie PlayStation

d3kdg8r

Podziel się opinią

Share

d3kdg8r

d3kdg8r
Więcej tematów