SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [24.01.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [24.01.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [24.01.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Oskar Ziomek
24.01.2020 23:46

Koronawirus we Francji, nietypowe podejście Coca-Coli do ekologii, 12 tys. nowych drzew w Tatrach, gra o II Wojnie Światowej z cenzurą i "związek" LOT-u na Facebooku. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Koronawirus z Chin dotarł już do Europy. We Francji odnotowano dziś dwa pierwsze przypadki zarażenia. Obydwie osoby przebywały wcześniej w Chinach, z czego jedna na pewno w obszarze Wuhan. Jeden z pacjentów leży w szpitalu w Bordeaux.

Coca-Cola nie odchodzi od plastiku

Coca-Cola nie chce się rozstać z plastikowymi butelkami. To niesprzyjające przyrodzie podejście jest uzasadniane przyzwyczajeniem użytkowników, ale nie tylko. Nagłe wyeliminowanie plastikowych butelek ma być niemożliwe, bo odstraszy klientów oczekujących wygodnego opakowania napoju.

Nowe drzewa w Tatrach

W Tatrzańskim Parku Narodowym pojawi się 12 tysięcy nowych drzew, a zasponsoruje je firma Volvo. To efekt trzeciej już akcji, w której producent samochodów zachęca do wypożyczania choinek, zamiast kupowania świeżych drzewek na Święta Bożego Narodzenia. Już teraz wiadomo, że kolejna edycja odbędzie się w tym roku.

Gra o wojnie bez swastyk i scen śmierci

W sklepie Steam pojawiła się nowa gra osadzona w realiach II Wojny Światowej, która z powodu cenzury nie każdemu przypadnie do gustu. Z powodu oszczędności dostępna jest tylko jedna wersja na cały świat, a to pociągnęło za sobą konieczność wyeliminowania z rozgrywki niektórych elementów, w tym scen śmierci i typowych symboli, w tym swastyk.

PLL LOT są "w związku"

Polskie Linie Lotnicze LOT są na Facebooku "w związku". W ten sposób administratorzy konta zdecydowali się poinformować opinię publiczną o zakupie niemieckich linii Condor. Takie działanie wywołało falę pozytywnych komentarzy. Życzenia powodzenia na nowej drodze życia pojawiły się między innymi ze strony administratorów oficjalnego profilu Lotniska Chopina.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)