SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [23.06.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [23.06.2020]
Źródło zdjęć: © Getty Images
Adam Bednarek

23.06.2020 22:00, aktual.: 26.06.2020 22:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sadzenie drzew może być szkodliwe, testy nowego pojazdu NASA oraz najszybszy komputer na świecie. Podsumowujemy dzień w świecie technologii.

Ingenuity to nowego rodzaju sonda NASA, będąca helikopterem. Jeszcze w tym roku pojazd zostanie wystrzelony w stronę Marsa. Teraz możemy z bliska zobaczyć, jak wyglądały testy.

Sadzenie nowych drzew może nie tylko nie pomóc klimatowi, ale nawet mu zaszkodzić

Zamiast przynosić korzyści środowisku naturalnemu, zakrojone na szeroką skalę sadzenie drzew może przynieść odwrotny skutek – wynika z dwóch nowych badań.

Amazon przeznaczy 2 mld dol. na walkę ze zmianami klimatycznymi

Amazon obiecał przeznaczyć 2 mld dol. na technologie, które pozwolą ograniczyć wpływ na zmiany klimatu. Wcześniej Jeff Bezos zapowiedział powstanie funduszu "Bezos Earth Fund", w ramach którego 10 miliardów dolarów trafi do do naukowców, organizacji pozarządowych i aktywistów działających na rzecz klimatu.

Programiści chcą zarabiać więcej

Po podwyżce doświadczony programista, mający ponad 8-letnie doświadczenie, liczy teraz na 27 tys. zł netto na fakturze i 15 tys. zł netto na umowie o pracę. Pracujący w branży IT liczą na aż 40 proc. podwyżkę.

Nowy najszybszy superkomputer wykorzystuje procesor ARM.

Najpotężniejszym sprzętem tego typu okazał się japoński, 48-rdzeniowy komputer z procesorem ARM. Ten niezwykły sprzęt wykorzystywany jest do walki z koronawirusem.

Nowe laptopy i tablety Acera

Jak głosi producent, niestraszne im upadki, zabrudzenia i zalania. Nie wiemy jeszcze, kiedy będą dostępne w Polsce i ile przyjdzie za nie zapłacić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)