Trwa ładowanie...
d50f01o

Amazon przeznaczy 2 mld dol. na walkę ze zmianami klimatycznymi

Amazon hojnie chce wspomóc walkę z nadchodzącą katastrofą klimatyczną. Wcześniej jeszcze większą sumę przekazał sam Jeff Bezos. Z jednej strony ruch Amazona imponuje, z drugiej - nie wolno zapominać o innych działaniach firmy, które budziły spore kontrowersje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amazon włącza się do walki ze zmianami klimatycznymi
Amazon włącza się do walki ze zmianami klimatycznymi (Getty Images)
d50f01o

Amazon obiecał przeznaczyć 2 mld dol. na technologie, które pozwolą ograniczyć wpływ na zmiany klimatu.

Firma przypomniała o swoich wcześniejszych planach. Do 2040 roku Amazon zamierza być neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, a do 2030 roku całkowicie przestawi się na odnawialne źródła energii.

Na początku 2020 roku Jeff Bezos uruchomił specjalny fundusz "Bezos Earth Fund", w ramach którego 10 miliardów dolarów trafi do do naukowców, organizacji pozarządowych i aktywistów działających na rzecz klimatu.

d50f01o

Szczodrość najbogatszego człowieka na Ziemi może cieszyć, ale z drugiej strony warto pamiętać, jak jeszcze niedawno Amazon traktował pracowników, którzy wcale nie uważali, że firma dba o klimat.

Rok temu pracownicy napisali list do władz Amazonu, w którym zwrócili uwagę na to, że gigant m.in. wspiera darowiznami polityków zaprzeczającym zmianom klimatycznym. Oprócz tego Amazon współpracuje z firmami z branży gazowej i paliwowej.

Udzielającym się aktywistom zagrożono jednak zwolnieniem z pracy.

d50f01o

Podziel się opinią

Share

d50f01o

d50f01o
Więcej tematów