SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.12.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.12.2019]
Źródło zdjęć: © NASA | Boeing

22.12.2019 20:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Boeing Starliner powrócił na Ziemię po nieudanym locie. Apple zapłaci za błędy - dosłownie, niektórym nawet milion dolarów. Dzisiaj pierwszy dzień zimy. Showrunnerka "Wiedźmina" powiedziała, co sądzi o opiniach krytyków.

Statek Boeing Starliner powrócił na Ziemię. Lotu Starlinera nie można zaliczyć do udanych – nie udało się mu osiągnąć orbity i dotrzeć do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Kapsuła wylądowała w stanie Nowy Meksyk w USA o w niedzielę o 7:57 czasu miejscowego. Została wystrzelona w piątek z przylądka Canaveral na Florydzie przy użyciu rakiety nośnej Atlas V. Starliner
jest pierwszym załogowym statkiem, który wylądował na amerykańskiej ziemi po podróży orbitalnej, od czasu wycofania wahadłowców kosmicznych w 2011 r.

Apple zapłaci za błędy - dosłownie. Niektórym nawet milion dolarów

W przypadku wykrycie bardzo poważnych luk w systemach operacyjnych Apple będzie w stanie zapłacić milion dolarów bądź więcej.

Program co prawda istnieje już od 2016 roku, ale dotyczył wyłącznie systemu iOS, a możliwość uczestnictwa w nim mieli tylko zaproszeni użytkownicy.

Dzisiaj początek kalendarzowej i astronomicznej zimy

Podstawą wyznaczania daty początku astronomicznych pór roku jest górowanie Słońca nad równikiem bądź zwrotnikami. Wiąże się to ze zmianami długości trwania dnia i nocy. Astronomiczna zima trwa 88-89 dni i zaczyna się 21 lub 22 grudnia (tak jak w tym roku).

Moment zmiany astronomicznych pór roku wyznaczany jest za pomocą obliczeń i obserwacji i co roku wypada o innej godzinie, a czasem nawet innego dnia.

Showrunnerka "Wiedźmina" powiedziała, co sądzi o opiniach krytyków

"Wiedźmin" Netflixa zebrał mocno niepochlebne opinie wśród krytyków, wzbudzając jednocześnie ciepłe reakcje wśród fanów wiedźmińskiej sagi i gier. Głos w tej sprawie postanowiła zabrać showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich:

– Wielu ludzi pisze do mnie, będąc wkurzonym na recenzje Wiedźmina. Wiedzcie to: czym się przejmuję? Opiniami "profesjonalnych krytyków", którzy zobaczyli jeden odcinek i pominęli resztę? Czy PRAWDZIWYMI fanami, którzy zobaczyli wszystkie osiem w jeden dzień i właśnie zaczynają oglądać sezon ponownie? - napisała.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)