SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.11.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.11.2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

22.11.2019 21:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Reakcje na nowy pojazd Tesli, wielkie reklamy YouTube'a w telewizorach czy likwidacja Ministerstwa Energii. Przedstawiamy najważniejsze dzisiejsze wydarzenia w świecie technologii.

Cybertruck - tak nazywa się nowy pojazd Tesli. Skojarzenie z "Cyberpunk 2077" nasunęło się wielu, w tym… Polakom z CD Projekt RED. Zaowocowało to zabawną wymianą zdań na Twitterze. Śmiechu było zresztą więcej, bo Cybertruck budzi mieszane uczucia.

Serial "Wiedźmin". Netflix ujawnił nazwy wszystkich odcinków pierwszego sezonu

Wiemy już, jak nazywać będzie się 8 odcinków serialu "Wiedźmin" od Netfliksa. Gigant ujawnił tytuły, podgrzewając atmosferę przed zbliżającą się premierą. A ta już 20 grudnia.

Astronauci hodują rośliny w kosmosie

Co więcej - jedzą je. Zdjęcie astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jedzących mizunę, czyli japońską gorczycę, obiegło internet. Popularność fotografii nie dziwi, bo mizunę udało im się wyhodować w kosmosie. Część z liści została zjedzona przez załogę, podczas gdy reszta została schowana w zamrażarce do późniejszej analizy na Ziemi - poinformowali astronauci.

Wielkie reklamy YouTube w smartTV

YouTube w smartTV czy przystawkach z Androidem TV staje się mniej przyjazny użytkownikom. Google poinformował o pozytywnym zakończeniu pilotażu reklam YouTube Masthead, które teraz trafiają do aplikacji. Nowe reklamy pojawią się na stronie głównej serwisu i zajmą praktycznie pół ekranu.

Ministerstwo Energii zlikwidowane. Zastąpi je Ministerstwo Aktywów Państwowych

Ministerstwo Aktywów Państwowych, którym będzie kierował Jacek Sasin, zastąpiło wcześniejsze Ministerstwo Energii.

Z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów wynika, że Minister Aktywów Państwowych będzie odpowiedzialny za dwa działy administracji rządowej – gospodarkę złożami kopalin oraz energię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)