SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.08]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.08]
Źródło zdjęć: © iStock.com

22.08.2019 21:50, aktual.: 23.08.2019 07:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj najważniejsze zdarzenia determinowane były przez przyrodę. Na Giewoncie turyści zostali porażeni przez piorun – w tym momencie wiadomo o 5 ofiarach śmiertelnych. W Amazonii płonął les deszczowy, a chmurę dymu można było zobaczyć z… kosmosu.

W jedną z grup turystów znajdujących się na Giewoncie uderzył piorun. Na tę chwilę wiadomo o 5 ofiarach śmiertelnych, w tym dwójce dzieci. W szpitalu w związku z tymi wydarzeniami znajduje się obecnie około 100 osób. To jedna z największych tragedii, które zdarzyły się na tym szczycie. W poprzednim roku odnotowano w tamtym miejscu dwa porażenia, ale bez ofiar śmiertelnych.

W Amazonii płoną lasy

Las deszczowy Amazonii płonął dziś w niespotykanym dotąd tempie, a dewastację można było zobaczyć z… kosmosu. Tysiące pożarów szaleje na terenie całej dżungli. Zostały wywołane najprawdopodobniej przez ludzi. 19 sierpnia w San Paulo chmury dymu przesłoniły niebo do tego stopnia, że w ułamku chwili zrobiło się ciemno, jak w nocy.

Trwają poszukiwania w jaskini Wielka Śnieżka

Dzisiaj odbył się szósty dzień akcji poszukiwawczo-ratunkowej w jaskini Wielka Śnieżna w Tatrach. Wciąż nie ma kontaktu z uwięzionymi grotołazami. W czwartek do jaskini przetransportowano kolejną grupę ratowników i pirotechników. Jak podaje IAR, ekipy są coraz bliżej miejsca, w którym mogą się znajdować zaginieni. W czwartek rano do jaskini przetransportowano helikopterem TOPR kolejną grupę ratowników i pirotechników, którzy za pomocą ładunków wybuchowych mają poszerzyć ciasne korytarze.

Nowy Amazon na Dolnym Śląsku

Amazon otwiera siódmy obiekt logistyczny w Polsce. Trzecia inwestycja Amazona na Dolnym Śląsku przyniesie ponad 1000 stałych miejsc pracy w regionie. Centrum zostanie wyposażone w najnowsze technologie, ponadto będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców Amazon, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce firmy. Od dwóch miesięcy trwa rekrutacja pracowników. Firma poszukuje ludzi zarówno na stanowisko podstawowe, jak i kierownicze.

Rosja ostrzega: zareagujemy na rakiety USA w Polsce

Prezydent Rosji, Władimir Putin podczas konferencji prasowej w Helsinkach poinformował, że odpalenie przez Stany Zjednoczone pocisków rozmieszczonych w Polsce i w Rumunii, nie pozostanie bez odpowiedzi Moskwy. Putin uważa, że Waszyngton może wykorzystać istniejące systemy zlokalizowane w Polsce i Rumunii, do wystrzelenia nowego pocisku. Ostrzega, że jeżeli to nastąpi, Rosja również opracuje rakiety krótkiego i średniego zasięgu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także