SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.07.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.07.2020 r.]
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett
Oskar Ziomek

22.07.2020 23:24

Pornhub pomaga małym firmom, Google testuje nowy mechanizm ochrony przed phishingiem, ostatni Jumbo Jet we flocie linii Qantas kończy służbę, a Orange dołącza do operatorów blokujących telefony za zaleganie ze spłatą rat lub abonamentu. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i techniki.

Jedna z najlepiej rozpoznawalnych stron z filmami dla dorosłych angażuje się w pomoc w związku z kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Celem jest ratowanie małych firm. 100 z nich otrzyma darmowe miejsce reklamowe w serwisie Pornhub i strategię wyświetlania dostosowaną do konkretnego biznesu.

Nowość w Gmailu

Google pilotażowo wdraża do Gmaila nowy mechanizm, który ma pomóc odbiorcom e-maili w odróżnianiu tych bezpiecznych od phishingu. Ma w tym pomóc nowe "zweryfikowane logo" nadawcy, które w uzasadnionych przypadkach będzie się wyświetlać w miejscu awatara.

Kangur na niebie narysowany przez Jumbo Jeta

Australijskie linie lotnicze Quantas pożegnały dziś ostatniego Boeinga 747 ze swojej floty. Samolot odbył swój ostatni lot do Los Angeles, zaczynając go od nietypowego manewru. Pilot obrał taką ścieżkę lotu, by ślad na radarze uformował się w zarys "kangura w locie".

Orange dołącza do innych

Operator Orange zmienił regulamin i dołączył tym samym do innych, którzy blokują telefony za niepłacenie rat lub abonamentu. Blokowanie numerów IMEI zadłużonych smartfonów nie jest jednak w naszym kraju nowością. Wcześniej w ten sposób postępowano już w Plusie oraz sieci T-Mobile.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)