SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [19.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [19.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [19.07.2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Mateusz Żołyniak
19.07.2019 21:58

Google usuwa groźne aplikacje ze swojego sklepu, amerykańska armia strąca irańskiego drona niepozorną bronią, pojawiają się podejrzane klony programu FaceApp, a szef marki Honor w Polsce opowiada o jej rynkowej sytuacji. 19 lipca obfitował w ciekawe informacje ze świata nowych technologii.

Użutkownicy w ostatnim czasie oszaleli na punkcie aplikacji "FaceApp", która m.in. postarza twarze z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Przed korzystaniem z tego rozwiązania, które może służyć do szpiegowania, ostrzega jednak Ministerstwo Cyfryzacji. Ekspeci z firmy Kaspersky informują do tego o wysypie podrobionych wersji programu, które mogą okazać się bardzo szkolide.

Avast i Google zabrały się za stalkerware

To "FaceApp" problemy ze szpiegującymi aplikacjami się jednak nie kończą. Firmy Avast i Google przeszukały bazę sklepu Play w poszukiwaniu programów typu stalkerware, czego efektem było usunięcie aż siedniu popularnych pozycji. Ich użytkownicy jak najszybciej powinni pozbyć się aplikacji z pamięci smartfonów.

Nowe szczegóły na temat składanego Mate'a X

W sieci pojawiły się nowe konkrety na temat Huaweia Mate X. Dane z chińskiego urzędu zdradzają konfigurację poczwórnego aparatu czy wielkość pamięci zastosowanej w urządzeniu, które na polskim rynku kosztować ma ok. 10 tys. zł. Kiedy Mate X trafi na rynek? Najnowsze plotki mówią o wrześniu.

Chińczycy prezentują funkcję Dual Wi-Fi

Inni chińscy giganci rynku mobilnego, czyli firmy OPPO i vivo, pochwalili się funckją Dual Wi-Fi. To innowacyjne rozwiązanie umożliwi ich smartfonom jednoczesne korzystanie z dwóch różnych sieci Wi-Fi, co poprawiać ma szybkość transferu danych i stabilność połączenia.

Polak chce budować domy za mniej niż 30 tys. zł

Domy z drukarki 3D to plan Tomasz Siemek z Opola. Ma on zaowocować ma powstawaniem budyków o powierzchni 60 metrów, które można będzie kupić za 30 tysięcy złotych. Niestety, dotyczy to przyszłości, ponieważ na przeszkodzie stoją... politycy.

Amerykanie mają sposób na szpiegujące drony

Broni radioelektroniczna LMADIS to nowe narzędzie amerykańskiej armii do walki ze zdalnie sterowanymi pojazdami. Umożliwiło ono strącenie irańskiego drona przez załogę USS Boxer. Bez wystrzelania nawet jednego pocisku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)