SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [19.04.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [19.04.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [19.04.2020]
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Arkadiusz Stando
19.04.2020 20:02

Wyciekły dane adresowe ponad 300 osób z powiatu gnieźnieńskiego. Ubisoft udostępnia zapowiedź symulacji VR katedry Notre-Dame w Paryżu. Powracają tez groźne oszustwa. Oto, co działo się w świecie technologii.

Po sieci krąży plik zawierający listę adresów ponad 300 osób z powiatu gnieźnieńskiego poddanych kwarantannie. Sanepid w Gnieźnie został poinformowany o tej sytuacji przez zgłoszenie telefoniczne. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

Zobacz katedrę Notre-Dame bez wychodzenia z domu dzięki Ubisoft

Na podstawie gry Assassins Creed: Unity stworzono 360-stopniowe wideo przedstawiające katedrę Notre-Dame. Budowlę w stanie sprzed pożaru można zobaczyć zarówno od środka jak i z zewnątrz i z lotu balonem. Wkrótce Ubisoft ma udostępnić także całą symulację VR, pozwalającą na zwiedzanie katedry.

Pojawiły się także plotki dotyczące daty premiery GTA 6.

Ludzkość spędza więcej czasu w domach, a cyberprzestępcy nie śpią

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ostrzegają - to właśnie teraz powinniśmy nie dać uśpić swojej czujności. Przede wszystkim należy uważać podczas płatności online oraz kartą. W sieci coraz częściej powracają także stare motywy przestępstw. Na Facebooku można natknąć się na fałszywą reklamę Millenium Bank.

Według podawanych w niej informacji, można uzyskać nawet 900 zł za darmo, jeśli jest się klientem banku. Ale to nie prawda. Za witryną stoją oszuści, którzy próbują wyłudzić zarówno dane osobowe jak i dostęp do konta, które następnie wyczyszczą.

Eksperci zwracają także uwagę na zaklejanie kamerek w smartfonach i laptopach. Pobieramy dużo programów, niekoniecznie ze zweryfikowanych źródeł. Spędzamy dużo czasu przed komputerami, a zewsząd przestępcy próbują przesłać nam zainfekowane pliki. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej być przezornym i uniknąć zostania nagranym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)