SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [18.09.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [18.09.2019]
Źródło zdjęć: © flickr.com

18.09.2019 22:43, aktual.: 19.09.2019 00:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook podda się zewnętrznej kontroli - powstanie niezależna rada nadzorcza. Czołgi z USA pojawiły się w porcie w Gdyni. Poderwano myśliwce F-16.ze względu na rosyjski bombowiec. Apple ujawniło wygląd potrójnej kamery w nowym iPadzie Pro.

Zapowiedziany przez Marka Zuckerberga plan zwiększenia zewnętrznej kontroli nad Facebookiem nabiera kształtów. Niezależna rada nadzorcza będzie wydawała decyzje co do spornych treści na Facebooku. Zacznie działać w 2020.

Rada nadzorcza (eng. Oversight board) będzie składać się z maksymalnie 40 członków, z których tylko pierwszych kilkunastu zostanie wybranych bezpośrednio przez Facebooka. Kolejni będą wybierani już przez istniejących członków rady. Ma to zapewnić jak największą niezależność organu od portalu społecznościowego.

Czołgi z USA pojawiły się w porcie w Gdyni.

Do portu w Gdyni koleją przetransportowano amerykańskie czołgi typu Abrams. Szczegóły ładunku objęte są tajemnicą, ale wiadomo, że sprzęt wraca do USA.

Oprócz normalnego, tradycyjnego transportu pojazdów kołowych tym razem do terminala BCT w Gdyni trafiło kilkanaście czołgów amerykańskich - potwierdził w rozmowie z trojmiasto.pl Michał Kużajczyk, dyrektor handlowy BCT w Gdyni.

Amerykanie często korzystają z portu w Gdyni. Transport czołgów jest jednak wyjątkowy, bo rzadko się zdarza, by tego typu ciężki sprzęt był transportowany.

Poderwano myśliwce F-16.ze względu na rosyjski bombowiec

Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało nagranie przedstawiające przelot bombowca strategicznego Tu-160 nad Morzem Bałtyckim. Samolot zbliżał się do granic z kilkoma państwami, w tym bazą NATO, a więc poderwano myśliwce, aby kontrolować lot maszyny.

Tu-160 to strategiczny bombowiec Rosji. Pierwsze modele samolotu wzniosły się w powietrze jeszcze za czasów ZSRR. Rosjanie posiadają aktualnie 16 sztuk tego samolotu, wykorzystywanych przez WKS RF. Tu-160 może przenosić broń jądrową.

Tego typu samoloty często są podrywane w powietrze do przelotów nad Morzem Bałtyckim, Morzem Północnym czy Morzem Beringa. Tym samym często prowokują niebezpieczne sytuacje, zbliżając się za blisko do granic przestrzeni powietrznej państw takich jak Kanada, Norwegia czy nawet Polska.

Apple ujawniło wygląd potrójnej kamery w nowym iPadzie Pro

Apple zaskoczyło. Serwis Sonny Dickinson ujawnił prawdopodobny wygląd nowego iPada Pro i jego potrójnej kamery w aparacie. Jak twierdzą, otrzymali zdjęcia od osoby, która już wcześniej przedstawiła im potwierdzone później dane o hardwarze iPadów.

Ten sam serwis ujawnił jako pierwszy rendery przedstawiające wygląd iPhone 11. Można więc zaufać, że i tym razem otrzymali sprawdzony przeciek. Więcej szczegółów o nowym iPadzie mamy dowiedzieć się w październiku tego roku. Być może wówczas wygląd tabletu zostanie potwierdzony.

Wulkan na ksieżycu Jowisza może wybuchnąć

Wulkan znajdujący się na księżycu Jowisza jest najbardziej aktywnym obiektem wulkanicznym w całym Układzie Słonecznym. Zdaniem badaczy już wkrótce dojdzie do ogromnej erupcji.

Ogromny wulkan Loki, który znajduje się na Io – księżycu Jowisza posiada okresowy cykl erupcji. Trwa on około 540 dni. Dowodzą tego obserwacje przeprowadzone w latach 1988-2000 przez fizyka i paleontologa Julie Rathbun z Planetary Science Institute.

Humberto zamienił się w huragan. Wkrótce uderzy w Bahamy

Siła huraganu Humberto stale wzrasta. Zgodnie z ostatnimi ustaleniami osiągnął kategorię 3 w skali Saffira-Simpsona.Wieczorem uderzy w wyspy archipelagu Bahamów.

Amerykańskie Centrum ds. Huraganów (NHC) informuje, że huragan Humberto wciąż zagraża południowo-wschodniemu wybrzeżu Stanów Zjednoczonych – od Florydy po Karolinę Północną. Na jego niszczycielskie działanie narażona jest również północno-wschodnia część Bahamów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)