SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [17.08.2019r.]

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [17.08.2019r.]

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [17.08.2019r.]
Źródło zdjęć: © CLEP
Arkadiusz Stando
17.08.2019 21:48

Google usunęło kolejne 85 aplikacji ze swojego Sklepu Play, dotarły nowe zdjęcia z niewidocznej części Księżyca, a naukowcy odkryli nowy narząd człowieka. Oto, co działo się dziś w świecie technologii i nauki.

Chińczycy dominują na niewidocznej z Ziemi stronie Księżyca. Ich maszyny wytrzymały znacznie dłużej, niż ktokolwiek zakładał. I nic nie wskazuje na to, aby miały przestać. Łazik Yutu 2 przebył już ponad 271 metrów w swojej kilkumiesięcznej podróży. A pomyśleć, że na Księżycu minęło zaledwie 8 dni.

Chińczycy dostarczyli serię kolejnych zdjęć "ciemnej strony" Księżyca. Wykonał je chiński lądownik Chang'e 4 oraz łazik księżycowy Yutu 2. Ich zadaniem jest dostarczyć informacji o regionach Księżyca, które nie zostały jeszcze nigdy przebadane. Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj.

Google alarmuje 85 aplikacji ze Sklepu Play posiadało niebezpieczne oprogramowanie

Adware, czyli złośliwe oprogramowanie wymuszające oglądanie reklam. Po raz kolejny Google musiało usunąć dziesiątki aplikacji, które w swoim wnętrzu posiadały ukryty plik. Były bardzo sprytnie zaprogramowane. Wystarczył specjalny kod, aby uniknąć detekcji przez algorytm. Do sprawy dotarli eksperci z firmy ds. cyberbezpieczeństwa Trend Micro.

Niebezpieczne oprogramowanie kryło się wśród dziesiątek aplikacji do robienia selfie, gier i innych fotograficznych programów. O całej sprawie, wraz ze sposobem działania androidowego adware możecie przeczytać tutaj.

Egzoszkielet dla człowieka - zapomnij o bólu pleców, poczuj nieziemską siłę

Jak wspomóc ludzkie mięśnie siłą maszyny? Powstał egzoszkielet, który pomoże podczas marszów i biegania. Dzięki niemu użytkownik ma wrażenie, że jego ciało waży mniej, niż w rzeczywistości. Ten niesamowity gadżet opracowali naukowcy z Uniwersytetu Harvarda.

Dotychczas egzoszkielety rozwijano w kierunkach wojskowych oraz przemysłowych Miały dać żołnierzom siłę unoszenia ogromnych karabinów, oraz zwiększać ich wytrzymałość. Innym przykładem zastosowania są fabryki Forda, gdzie niektórzy pracownicy stosują egzoszkielety, aby zmniejszyć wysiłek i zwiększyć wydajność pracy.

Nowy narząd człowieka - komórki Schwanna

Ból to uczucie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Dotychczas jego powstawanie kojarzyliśmy tylko z komórkami nerwowymi. Nawet naukowcy w opracowaniu swego badania stwierdzili "Tak uczono nas przez całe życie". A okazało się to być błędem.

Nowo odkryty narząd to komórki Schwanna. Charakteryzuje się wykrywaniem uszkodzeń mechanicznych skóry, takich jak nakłucia czy ucisk. Pokrywa regiony układu nerwowego, które dotychczas uznawano za puste.

Apple pozywa twórców oprogramowania z zakresu wirtualizacji

Dosądu w West Palm Beach na Florydzie wpłynął pozew Apple'a przeciwko firmie Corellium, która zajmuje się dostarczaniem rozwiązań dla programistów i badaczy bezpieczeństwa, m.in. z zakresu wirtualizacji. Powód zarzuca bezprawne wykorzystanie systemu iOS do celów komercyjnych pod płaszczykiem niesienia pomocy specjalistom ds. cyberbezpieczeństwa.

Naukowcy alarmują: Grenlandia się topi, a nam grozi podniesienie poziomu morza o 6 metrów

Naukowcy z NASA Ice Cryosphere Research, wraz z dziennikarzami z Associated Press, stworzyli wideo pokazujące ogromne zmiany, do jakich doszło na Grenlandii. Wskazują też na to, jak roztapianie się lodowców wpłynie na życie nasze i wszystkich organizmów żywych na Ziemi. I nie jest dobrze. Tempo roztapiania przyśpiesza, a my niewiele możemy zrobić, aby to powstrzymać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)