SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.04.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.04.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Apple
Oskar Ziomek

15.04.2020 23:59, aktual.: 16.04.2020 00:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony dla najbardziej potrzebujących w ramach wspólnej akcji WP Tech, Oppo i Plusa, kompendium wiedzy o maseczkach, nowe typy koronawirusa zagrażające człowiekowi, premiera nowego iPhone'a SE i absurdalne ceny w sklepie z akcesoriami Apple'a. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

15 kwietnia minął pod znakiem wielu interesujących wydarzeń. Od jutra obowiązują nowe przepisy związane z zasłanianiem ust i nosa w przestrzeni publicznej. Aby pomóc dostosować się do tej sytuacji, w jednym miejscu tłumaczymy wszystkie najważniejsze aspekty tego zagadnienia. Ochrona jest bardzo istotna, szczególnie, że badacze zidentyfikowali ostatnio 6 kolejnych koronawirusów, które mogą zagrażać człowiekowi.

Tymczasem, aby w dobie epidemii pomóc najbardziej potrzebującym, we wspólnej akcji WP Tech, firmy Oppo i sieci Plus, rozdanych zostało 188 smartfonów wraz z planami taryfowymi. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie pracy zdalnej lub nauka na odległość, do czego nie każdy miał dotychczas dostęp.

Na rynku smartfonów ważna premiera ze strony Apple'a. Nowy iPhone SE może być modelem, który szybko stanie się hitem sprzedażowym. Urządzenie wizualnie przypomina iPhone'a 8, ale od strony technicznej (a już na pewno pod kątem wydajności) zdecydowanie bliżej mu do dużo nowszego iPhone'a 11. Przedsprzedaż rusza jeszcze w tym tygodniu, a najtańszy wariant wyceniono na niecałe 2200 złotych.

Jednocześnie w sklepie Apple pojawiły się nowe akcesoria do komputera Mac Pro dla profesjonalistów. Są to kółka i nóżki do komputera, które mogą pomóc odpowiednio ustawić go w pomieszczeniu. Niestety ich ceny są wręcz absurdalne. Za cenę kółek można kupić topowy smartfon, także iPhone'a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)