SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [14.08]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [14.08]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [14.08]
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
Karolina Modzelewska
14.08.2019 22:09

W Libii po raz pierwszy wykorzystano laser w konflikcie zbrojnym. Decyzją szefa MON tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego nie odbędą się w Warszawie a w Katowicach. Pierwsze zdjęcia tarczy antyrakietowej w Polsce. Incydent na niebie – myśliwiec Su-27 zmusił odrzutowiec NATO do zmiany kursu. Oto skrót dzisiejszych wiadomości w świecie nauki i technologii.

Libia. Pierwsze bojowe użycie lasera w konflikcie zbrojnym

W Libii po raz pierwszy wykorzystano laser bojowy w realnym konflikcie. Laser tureckiej produkcji zestrzelił drona Wing Loong II, którym posługiwali się najemnicy z Emiratów Arabskich wspierani przez Stany Zjednoczone.

15 sierpnia. Defilada 2019 odbędzie się w Katowicach

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się w najbliższy czwartek – 15 sierpnia. W tym roku wyjątkowo uroczystości odbędą się w Katowicach. Decyzja szefa MONu wiąże się z setną rocznicą wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego.

Tarcza antyrakietowa w Polsce. Pierwsze zdjęcia amerykańskiej bazy w Redzikowie

Pojawiły się pierwsze zdjęcia amerykańskiej bazy w Redzikowie, która jest częścią tarczy antyrakietowej. Na jej terenie znajdzie się: stołówka, centrum medyczne, fryzjer, siłownia, centrum rozrywki i małe kino.

Rosja. Myśliwiec Su-27 zmusza odrzutowiec NATO do zmiany kursu

Myśliwiec Su-27 zmusił samolot wojskowy NATO F-18 do zmiany kursu. Powodem interwencji był fakt, że maszyną leciał rosyjski minister. Całe zdarzenie zostało nagrane na wideo i opublikowane przez rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)