ycipk-461sp3

Rosja. Myśliwiec Su-27 zmusza odrzutowiec NATO do zmiany kursu. Zobacz wideo

Myśliwiec Su-27 zmusił samolot wojskowy NATO F-18 do zmiany toru lotu, ponieważ tamten za bardzo zbliżył się do samolotu pasażerskiego, którym leciał rosyjski minister. Wideo z tego zdarzenia zostało udostępnione przez rosyjskie Ministerstwo Obrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjski myśliwiec Su-27
Rosyjski myśliwiec Su-27 (Wikimedia Commons CC0)
ycipk-461sp3

13 sierpnia państwowy kanał informacyjny Rossija 24 nadał wideo ze zdarzenia, które miało miejsce podczas lotu nad Bałtykiem. Materiał filmowy pokazał rosyjski manewr Su-27 w celu odpędzenia myśliwca F-18, który leciał blisko samolotu ministra.

Nagranie, które możecie zobaczyć poniżej, zostało udostępnione wkrótce po tym, jak minister obrony Siergiej Szojgu wrócił do Moskwy z wizyty w najbardziej wysuniętej na zachód bałtyckiej eksklawie Kaliningradu.

ycipk-461sp3

Podobny incydent miał miejsce w 2017 r., kiedy polski myśliwiec F-16 zbliżył się do samolotu Shoigu nad Morzem Bałtyckim. W ostatnim czasie zarówno Rosja, jak i NATO zwiększyły partole wojskowe w związku z rosnącymi napięciami.

Według informacji, jakie pojawiły się w prasie, samolot NATO zbliżył się do samolotu ministra celem zidentyfikowania go. Nie ma wątpliwości jednak, że tego typu sytuacje zmuszają pilotów do przeprowadzania niebezpiecznych manewrów.

Zobacz też: Rosja. Awiadarts 2019 - niezwykłe zdjęcia z pokazu ćwiczeń lotniczych

ycipk-461sp3
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-461sp3

ycipk-461sp3
ycipk-461sp3