Trwa ładowanie...

Rosja. Myśliwiec Su-27 zmusza odrzutowiec NATO do zmiany kursu. Zobacz wideo

Myśliwiec Su-27 zmusił samolot wojskowy NATO F-18 do zmiany toru lotu, ponieważ tamten za bardzo zbliżył się do samolotu pasażerskiego, którym leciał rosyjski minister. Wideo z tego zdarzenia zostało udostępnione przez rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Share
Rosja. Myśliwiec Su-27 zmusza odrzutowiec NATO do zmiany kursu. Zobacz wideo
Źródło: Wikimedia Commons CC0
ddwev2m

13 sierpnia państwowy kanał informacyjny Rossija 24 nadał wideo ze zdarzenia, które miało miejsce podczas lotu nad Bałtykiem. Materiał filmowy pokazał rosyjski manewr Su-27 w celu odpędzenia myśliwca F-18, który leciał blisko samolotu ministra.

Nagranie, które możecie zobaczyć poniżej, zostało udostępnione wkrótce po tym, jak minister obrony Siergiej Szojgu wrócił do Moskwy z wizyty w najbardziej wysuniętej na zachód bałtyckiej eksklawie Kaliningradu.

Podobny incydent miał miejsce w 2017 r., kiedy polski myśliwiec F-16 zbliżył się do samolotu Shoigu nad Morzem Bałtyckim. W ostatnim czasie zarówno Rosja, jak i NATO zwiększyły partole wojskowe w związku z rosnącymi napięciami.

Według informacji, jakie pojawiły się w prasie, samolot NATO zbliżył się do samolotu ministra celem zidentyfikowania go. Nie ma wątpliwości jednak, że tego typu sytuacje zmuszają pilotów do przeprowadzania niebezpiecznych manewrów.

ddwev2m

Podziel się opinią

Share
ddwev2m
ddwev2m
Więcej tematów