SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.07.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.07.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.07.2020 r.]
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett
Oskar Ziomek
13.07.2020 23:49

Zapowiedź ultraszybkiego ładowania smartfonów, zaskakujący układ chmur nad Polską, nietypowa metoda walki z inwigilacją w Izraelu i oszustwo wykorzystujące wizerunek znanej sieci sklepów sportowych. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Firma Oppo lada dzień zaprezentuje szybkie ładowanie smartfonów, w którym wykorzystany będzie układ zdolny przyjąć moc 125 W. Prognozuje się, że smartfon z akumulatorem o pojemności 4000 mAh będzie się dało w ten sposób naładować do pełna mniej więcej w kwadrans. Pytanie, jak wpłynie to na żywotność akumulatora, pozostaje otwarte.

Chmury nad Polską wytyczyły granice kraju

Nad Polską zebrały się dziś chmury, których obszar pokrył się w dużej mierze z granicami kraju. To niecodzienna sytuacja, na którą zwrócili uwagę meteorolodzy. Sytuacja jest o tyle specyficzna, że dziś poznaliśmy wyniki wyborów prezydenckich – dla wielu obywateli chmury zebrały się nad Polską także w przenośni.

Inwigilacja w Izraelu

Izraelczycy walczą z inwigilacją ze strony wywiadu, który stara się znaleźć wśród mieszkańców grupy, które mogły mieć kontakt z koronawirusem. Ludzie czynnie się temu sprzeciwiają, inwestując w różne przedmioty, które zakłócają sygnał.

Ktoś podszywa się pod firmę Decathlon

Przeglądając Facebooka warto być czujnym na każdym kroku. Ktoś prowadzi kampanię, w której podszywa się pod firmę Decathlon, oferując bony na zakupy w zamian za wypełnienie ankiety. Przez nieuwagę można w ten sposób udostępnić swoje dane szeregowi firm związanych z marketingiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)