Trwa ładowanie...
d42jiga

Ciemne chmury nad Polską. Granice kraju są jednocześnie granicą zachmurzenia

Niecodziennie można obserwować zachmurzenie, które pokrywa się z granicami państwa. Jest to dość rzadkie zjawisko, które dzisiaj zauważyli meteorolodzy w Polsce. Chmury unoszą się wyłącznie nad granicami kraju, a poza nimi znikają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowe chmury nad Polską.
Nietypowe chmury nad Polską. (Facebook.com)
d42jiga

Na Twitterze meteorolodzy z portalu meteoprognoza.pl zamieścili wyjątkowe zdjęcie. Przedstawia zachmurzenie, które pokrywa się z granicami Polski. Jak sami zaznaczyli, jest to rzadkie zjawisko. Fotografia, która wzbudziła wiele emocji, pojawiła się również na Facebooku na profilu "Z głową w gwiazdach". Niektórzy zastanawiali się nawet, czy jest prawdziwa.

Ciemne chmury nad Polską

Nietypowy układ chmur, który wielu łączy z wyborami prezydenckimi w Polsce, pojawił się w naszym kraju rano. Wiele osób zaczęło go łączyć z "ostrym cieniem mgły", czy nawet z "płaczącym niebem". Zjawisko nie jest jednak niczym nadzwyczajnym, a jego możliwe wystąpienie eksperci zapowiadali od kilku dni. Pojawiłoby się nawet wówczas, gdyby 13 lipca nie przypadał ostateczny termin rozstrzygnięcia wyboru Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego na prezydenta.

d42jiga

Chmury są gęste, jednak w większości przypadków nie zwiastują opadów. Tylko w niektórych regionach mogą wystąpić słabe, przelotne opady. W całym kraju temperatury wyniosą od 16 do 22 stopni Celsjusza. Możemy spodziewać się umiarkowanego wiatru z kierunków zachodnich i północno zachodnich.

d42jiga

Podziel się opinią

Share

d42jiga

d42jiga
Więcej tematów