SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.07.2019r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.07.2019r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [13.07.2019r.]
Źródło zdjęć: © East News
Arkadiusz Stando
13.07.2019 21:36

Splątanie kwantowe uchwycone na zdjęciu, kontrowersyjna aplikacja DeepNude znowu w sieci, a Facebook dodaje specjalny kod do zdjęć, które pobierasz. To i wiele więcej w skrócie najważniejszych wiadomości dnia w WP Tech.

Zacznijmy od najważniejszego, najbardziej absurdalnego, co mogliście dziś usłyszeć. Australijski ekspert ds. cyberbezpieczeństwa natknął się na interesujący kod, ukryty w metadanych IPTC w zdjęciach pobieranych na Facebooku. Wniosek eksperta? Kiedy pobieramy zdjęcia z Facebooka, a potem udostępnimy je z powrotem, portal będzie wiedział o takiej akcji. Mamy prawo poczuć się śledzeni.

Splątanie kwantowe uchwycone na zdjęciu

Naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow stworzyli pierwsze zdjęcie splątania kwantowego. To niby nic wielkiego, bo zjawisko wykorzystuje się już od lat w praktyce. Jednak dla fizyków to ogromna satysfakcja, móc zobaczyć na własne oczy coś tak zjawiskowego. Zdjęcie przedstawia dwa fotony oddziałujące i dzielące się stanami fizycznymi przez krótką chwilę - zdarzenie, które występuje niezależnie od rzeczywistej odległości między cząstkami.

DeepNude - kontrowersyjna aplikacja znowu w sieci

DeepNude, czyli aplikacja, która rozbiera kobiety. Jej twórcy, kilka dni po stworzeniu witryny, postanowili porzucić projekt,a strona zniknęła. Nie trzeba było jednak długo czekać. Od razu w sieci pojawiły się wersje do pobrania na komputery. Dziś dowiedzieliśmy się o istnieniu kolejnej, nowej strony opierającej się na DeepNude.

AirFrance testuje rozpoznawanie twarzy

Francuzi testują system rozpoznawania twarzy na lotniskach. Co prawda eksperyment zostanie przeprowadzony w Stanach Zjednoczonych, to prowadzą go linie lotnicze AirFrance. Rozpoznawanie twarzy ma posłużyć za weryfikację tożsamości, a w efekcie pominąć potrzebę korzystania z paszportów i kart pokładowych.

Minecraft Earth - kawałek gameplayu i zamknięta beta

Trailer Minecrafta Earth - co za cudo! Microsoft szykuje nam coś naprawdę wielkiego. Wreszcie doczekaliśmy się Minecrafta, który może przyciągnąć trochę większą rzeszę fanów, niż tylko najmłodszych. Produkcja wygląda naprawdę imponująco i posiada możliwość wspólnej rozgrywki w trybie AR. Zapowiedziano także zamknięte testy beta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)