ycipk-v5igpb

DeepNude, czyli aplikacja rozbierająca kobiety. Znowu jest dostępna w sieci

Potocznie mówi się, że w internecie nic nie ginie. Jak raz udostępnimy coś w sieci, możemy liczyć się z faktem, że usunięcie pliku nie pomoże. I tak dzieje się właśnie z DeepNude, ktoś stworzył kolejną domenę z tą podłą aplikacją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Scarlett Johansson jest jedną z ofiar DeepNude
Scarlett Johansson jest jedną z ofiar DeepNude (East News, Fot: AFP)
ycipk-v5igpb

DeepNude znowu działa w sieci. Aplikacja, która rozbiera fotografie kobiet, po ogromnym zainteresowaniu została usunięta z witryny internetowej. Niestety, była dostępna na tyle długo, że ktoś zdążył wykraść jej kod źródłowy. Można ją pobrać bezproblemowo, ale trzeba jeszcze wiedzieć jak to zrobić. Niestety, ktoś nam ten proces ułatwił.

Aplikacja DeepNude znowu trafiła na witrynę internetową. Nie została udostępniona jednak tym razem przez jej twórców. Anonimowi internauci postanowili przywrócić do życia podłą aplikację. Nie podamy wam jednak adresu i mamy nadzieję, że nie będziecie jej szukać. Dlaczego? Wyjaśni wam to Anna Rymsza.

ycipk-v5igpb

Jak działa DeepNude?

Aplikacja DeepNude działa podobnie jak inne aplikacje typu "Deep Fake" – analizuje obraz osoby i nakłada na niego fałszywe elementy. Poważnym problemem jest fałszywe porno, gdzie do istniejącego filmu dodawane są twarze osób, które tam nie występują.

DeepNude robi odwrotnie – do istniejącego zdjęcia osoby dopasowuje nagie ciało. Znamiennym jest, że DeepNude działa tylko ze zdjęciami kobiet. DeepNude nie został nauczony renderować męskiej anatomii.

DeepNude usunięte - autorzy się przestraszyli

ycipk-v5igpb

Autorzy DeepNude nie spodziewali się, że aplikacja tak bardzo "poniesie się" w sieci. Ponad 500 tysięcy osób skorzystało z niej w ciągu kilku dni. To zdecydowanie za dużo i wykracza ponad poziom, w którym byliby w stanie kontrolować jej użycie.

Z tego względu witryna internetowa została zamknięta. Szybko jednak do sieci trafiły wersje aplikacji do pobrania. Można było je znaleźć między innymi na torrentach. Jednak teraz niestety problem powraca - ktoś znów uruchomił podobną witrynę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-v5igpb

ycipk-v5igpb
ycipk-v5igpb