SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.10.2019]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

11.10.2019 22:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

524 miliardy zł na modernizację polskiego wojska, WhatsApp wraca do Google Play, a w USA odnotowano 26 zgonów spowodowanych korzystaniem z e-papierosów. Poznaliśmy też pająka wielkości psa. Oto SkróTech, czyli najważniejsze wiadomości dnia 11.10.2019.

Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak zatwierdził Plan Modernizacji Technicznej (PMT) armii na lata 2021-2035. Wojsko Polskie otrzyma rekordową sumę 524 mld zł, za którą m.in. zakupi nowe samoloty F-35 i kolejne F-16.

-Żaden rząd w historii wolnej Polski nie był w stanie zapewnić tak dużych pieniędzy na modernizację Sił Zbrojnych - chwalił się szef MON.

Ptasznik goliat. Ogromny pająk wielkości psa

Ptasznik goliat jest jednym z największych pająków na świecie. Ogromne stworzenie zachowuje się bardzo agresywnie, a jego jad może wywołać wiele nieprzyjemnych skutków. Żywi się głównie robakami i owadami, ale jest w stanie zjeść także mniejsze ptaki, występuje m.in. w Brazylii, Wenezueli i Surinamie. Więcej na temat pająka, który może osiągnąć rozmiary psa przeczytacie w tym artykule.

WhatsApp wraca do Google Play

Popularny komunikator, z którego korzysta 1,5 miliarda osób ze 180 krajów na całym świecie znów jest widoczny w Google Play. Nie wiadomo co było przyczyną błędu. Rzecznik WhatsAppa nie informuje o szczegółach. Więcej na temat zniknięcia aplikacji z internetowego sklepu Google przeczytacie tutaj.

26 zgonów spowodowanych korzystaniem z e-papierosów

W Stanach Zjednoczonych z powodu korzystania z e-papierosów zmarło już 26 osób, zgłoszono także blisko 1300 przypadków ciężkiego uszkodzenia płuc.

- To praktycznie niemożliwe, abyś wiedział, co otrzymujesz kupując e-papieros - ostrzegają eksperci.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) prowadzi aktualnie dochodzenie w sprawie szkodliwości e-papierosów. Jak udało się ustalić, przyczyną zgonów jest proces przypominający oparzenia ciężkimi chemikaliami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)