SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.05.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [11.05.2020]
Źródło zdjęć: © Domena publiczna
Łukasz Michalik
11.05.2020 23:51

Wiadomo już, kto stał za serią alarmów bombowych podczas ubiegłorocznych matur. Ponadto naukowcy odkryli pierwszy na świecie, wielokomórkowy organizm, który nie potrzebuje tlenu, a amerykański, miniaturowy wahadłowiec wyrusza w kolejną misję. Zapraszamy na SkróTech - najważniejsze wiadomości dna.

Naukowcy odkryli pierwsze zwierzę, które nie potrzebuje tlenu, aby przeżyć

Powszechnie wiadomo, że wielokomórkowe organizmy potrzebują do życia tlenu. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie. Naukowcy zaobserwowali zwierzę, które nie oddycha i doskonale sobie radzi bez tego pierwiastka. Odkrycie może zmienić rozumienie ziemskiego życia oraz wpłynąć na poszukiwanie jego pozaziemskich form.

Rosjanie odpowiedzialni za serię fałszywych alarmów bombowych w Polsce

Według informacji RMF FM to rosyjskie specsłużby są odpowiedzialne za falę fałszywych alarmów bombowych zgłaszanych w trakcie ubiegłorocznych matur. Rosjanom zależało nie tylko na wprowadzeniu chaosu. Jak uważa Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, w ten sposób testowano możliwości polskich systemów cyberobrony.

Tajemniczy wahadłowiec X-37B poleci w kolejną misję. Tym razem podano nieco szczegółów

US Air Force zapowiedziały kolejną misję tajemniczego mini wahadłowca X-37B. Będzie to już szósta misja w kosmosie, ale po raz pierwszy USA zdecydowało się na podanie, chociaż części szczegółów.

Koronawirus. W przypadku psów i kotów również potrzebny jest dystans społeczny

Amerykańska agencja ds. Żywności i Leków wydała zalecenia dla właścicieli zwierząt domowych podczas pandemii koronawirusa. Jednym z nich jest stosowanie dystansu społecznego również w przypadku psów i kotów.

Irański okręt zatopiony. Zniszczyła go kopia chińskiej rakiety

Tragiczna pomyłka podczas ćwiczeń na morzu. W czasie strzelań z użyciem pocisków przeciwokrętowych Noor Irańczycy omyłkowo – zamiast ćwiczebnego celu – zatopili własny okręt wraz z załogą.

Koronawirus uderza ponownie. W Korei Południowej i Chinach znowu mają problem

Przedwcześnie zażegnano kryzys? Zarówno w Korei Południowej, jak i Chinachodnotowano kolejne przypadki. W jednym z chińskich miast sytuacja jest wyjątkowo niepokojąca.

SMS-y o blokadzie konta Allegro są fałszywe – oszuści chcą wyłudzić dane karty płatniczej

Użytkownicy Allegro muszą być czujni w kontekście otrzymywanych SMS-ów. W ramach jednej z najnowszych akcji phishingowych rozsyłane są bowiem wiadomości, w których odbiorców straszy się zablokowaniem konta w przypadku braku potwierdzenia swoich danych. W praktyce to po prostu próba wyłudzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)