SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [1.02.2020 r.]
Lek na koronawirusa na horyzoncie, śledztwo w sprawie silników Airbusa A350, atak na klientów banku Santander, aktualizacja oprogramowania w telewizorach Sony i kolejna usterka w Androidzie Auto. Oto, co dziś działo się świecie nauki i technologii.
01.02.2020 22:58
Koronawirus z Chin nie schodzi z nagłówków, a jedną ciekawszych wiadomości jest ta dotycząca prac naukowców z Australii. Do prac nad lekiem na koronawirusa wykorzystywana jest sztuczna inteligencja. W podobny sposób w ubiegłym roku udało się stworzyć szczepionkę na grypę. Badacze zaznaczają, że choć SI może potrzebować tygodni lub nawet miesięcy na stworzenie leku, to i tak będzie to szybsze od ludzkiej pracy.
Airbus A350 i wyłączające się silniki
Airbus i Rolls-Royce badają sprawę wyłączającego się silnika w Airbusie A350. W ciągu ostatnich trzech miesięcy miały miejsce dwie sytuacje, w których piloci nie byli w stanie ponownie włączyć silnika i w konsekwencji musieli nieplanowanie lądować. Wstępna analiza sytuacji wskazuje na to, że przyczyną problemów są... źle zaprojektowane uchwyty na napoje w kabinie pilotów.
Santander ostrzega przed phishingiem
Jeśli jesteś klientem banku Santander, ze szczególną ostrożnością sprawdzaj pocztę e-mail. Bankowcy ostrzegają przed phishingiem, czyli wiadomościami spreparowanymi przez oszustów, którzy podszywają się pod bank. W wiadomości sugerują, że konieczna jest aktualizacja danych karty płatniczej. Link prowadzi do fałszywej strony i łatwo w ten sposób stracić nawet całe oszczędności z konta.
Android TV 9 dla telewizorów Sony
Właściciele telewizorów Sony z 2018 i 2019 roku mogą już instalować aktualizację systemu Android TV. Nowy Android TV 9 wprowadza kilka nowych funkcji, w tym obsługę dźwięku Dolby Atmos w głośnikach telewizora. Aktualizacja powinna być dostępna do pobrania z poziomu menu w telewizorze. Alternatywnie można ją zainstalować ręcznie.
Błąd w Androidzie Auto po aktualizacji
Użytkownicy Androida Auto w samochodzie skarżą się na poważny błąd po ostatniej aktualizacji. Po wgraniu Androida Auto 5.0 w smartfony, system przestał poprawnie interpretować polecenia przycisków wbudowanych w kierownicę. Co ciekawe, nie u wszystkich problem występuje tak samo często. Wiele wskazuje na to, że usterki nie da się ominąć i trzeba zaczekać na łatkę ze strony producenta.