SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.10.2019]
Źródło zdjęć: © iStock.com

10.10.2019 21:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polka zdobyła Nagrodę Nobla, a jej książki zniknęły ze sklepów. Naukowcom udało się zbadać niepokojące zjawisko na Antarktydzie. Trwa ofensywa Turcji na północy Syrii. To tylko część tego, co wydarzyło się dzisiaj - oto najważniejsze informacje dnia.

Olga Tokarczuk z literacką Nagrodą Nobla

Na początku musimy pogratulować Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla. Od czasu ogłoszenia laureatów, zainteresowanie twórczością Tokarczuk ogromnie wzrosło, co widać zarówno na danych Google, jak i w internetowych księgarniach. Ale jeżeli zamiast książek, wolicie filmy - polecamy obejrzeć film na podstawie jednej z jej powieści.

Niezwykle rzadkie zjawiska nad Antarktydą

Antarktyda w ostatnim czasie zdradza coraz więcej swoich sekretów, a jednocześnie procesy na niej zachodzące są bardzo niepokojące. Tym razem naukowcy zarejestrowali rekordowo wysokie temperatury na powierzchni kontynentu. Co to oznacza w kontekście globalnego ocieplenia - przeczytacie tutaj.

Turcja w ofensywie

Turcja ma jedną z najpotężniejszych armii świata, a ofensywa w Syrii jest kolejnym pokazem siły wojska. sprawdziliśmy, jak w porównaniu wypada Polskie wojsko i wnioski niestety nie przemawiają na naszą korzyść. Jakie są największa atuty tureckiej armii? Poznacie odpowiedzi w tym artykule.

OPPO A9 i A5 2020 już w Polsce

Nowa seria OPPO A 2020 to dowód na to, że firma potrafi wprowadzić na rynek solidny telefon w dobrej cenie. Najnowsze modele już są dostępne w Polsce. Jeśli zastanawiacie się, czy warto - przeczytajcie nasze wrażenia tutaj.

Problem Blizzarda rośnie na skalę światową

Na podsumowanie naszego dzisiejszego zestawienia najważniejszych wydarzeń ze świata nauki i technologii, przypominy sytuację ze świata gier. Zaledwie dwa dni temu Blizzard, gigant, który stoi za takimi grami jak "Warcraft", "Starcraft" czy "Overwatch" ukarał jednego z profesjonalnych graczy za poparcie protestów w Hongkongu. Sprawa przybiera wymiar międzynarodowy, a gracze masowo próbują usuwać konta z platformy Battle.net. Odpowiedź firmy tylko dolewa oliwy do ognia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)