SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [10.01.2020]
Źródło zdjęć: © PAP/EPA
11.01.2020 02:30

Australia może liczyć na wsparcie - największa zbiórka w historii Facebooka. NASA potwierdza, że nastolatek dokonał imponującego odkrycia. Nagranie z Iranu obiegło świat - jest autentyczne. Ekspert o katastrofie Boeinga w Iranie: nagranie wideo jeszcze niczego nie przesądza.

Użytkownicy Facebooka zorganizowali już ok. 19 tys. akcji mających na celu pomoc w ugaszeniu ogromnych pożarów, które od miesięcy niszczą Australię. W nierówną walkę z żywiołem zaangażowali się ludzie z ponad 75 krajów. Świat pokazuje, że nie jest obojętny.

Jedną z najpopularniejszych facebookowych akcji bez wątpienia jest ta, która została zorganizowana przez australijską komiczkę Celeste Barber. Na apel aktorki o finansowe wsparcie odpowiedziało ponad 1,23 miliona osób, którzy w sumie przekazali już ponad 126 milionów złotych.

NASA potwierdza. Nastolatek dokonał imponującego odkrycia

Nastolatek z Nowego Jorku dokonał niezwykłego odkrycia podczas stażu w NASA. - Na początku myślałem, że to zaćmienie gwiazdy przez gwiazdę. Myliłem się, to planeta - mówi 17-letni Wolf Cukier.

Nowo zidentyfikowany obiekt został nazwany TOI 1338 b, jest 6,9 razy większy od Ziemi i znajduje się około 1300 lat świetlnych od naszej planety w gwiazdozbiorze Malarza.

Nagranie z Iranu obiegło świat. Moment trafienia w Boeinga autentyczny

Boeing 737 należący do ukraińskich linii lotniczych rozbił się w środę rano pod Teheranem. Dzień później sieć obiegło wideo wskazujące na to, że samolot został zestrzelony.

Dziennikarze jednego z najważniejszych amerykańskich dzienników, "The New York Times", skontaktowali się z autorem filmu w celu zweryfikowania jego autentyczności. Zdaniem redakcji wideo rzeczywiście przedstawia moment trafienia samolotu przez irański pocisk ziemia-powietrze.

Ekspert o katastrofie Boeinga w Iranie: Nagranie wideo jeszcze niczego nie przesądza

- Śledztwo powinno być prowadzone dwutorowo: pod kątem wybuchu rakiety i awarii poszycia - mówi w rozmowie z WP Tech ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński. W sieci pojawiło się nagranie z momentu zapalenia się samolotu Boeing 737, do którego doszło w Iranie.

W katastrofie zginęło 176 osób. Dość szybko okazało się, że choć czarne skrzynki przetrwały, to trudno będzie dociec przyczyn wypadku, bo Iran nie zamierza ich oddać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)