SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [06.08.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [06.08.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [06.08.2019]
Źródło zdjęć: © East News | Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS
Bolesław Breczko
06.08.2019 21:26

Elon Musk będzie kopał tunele w Chinach, Putin straszy rakietami, a Radio Maryja znika i wraca na YouTube. Oto najważniejsze informacje ze świata technologii 6 sierpnia 2019

Elon Musk zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu może otworzyć filię swojej firmy kopiącej tunele The Boring Company w Chinach. Musk będzie m.in. kopał tunele pod wodą.

Putin straszy nowymi rakietami

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł, że jeśli Stany Zjednoczony zaczną budować nowe rakiety nuklearne, to Rosja zrobi to samo. To efekt wycofania się USA z traktatu INF, który zabraniał krajom produkcji i posiadania rakiet o zasiegi do 5500 km. Stany Zjednoczone wycofały się z traktatu bo uważają, że Rosja i tak go nie przestrzegała.

Siódme urodziny łazika Curiosity

Marsjański łazik Curiosty obchodzi 7 rocznicę lądowania na czerwonej planecie. Misja łazika była zaplanowana na 2 lata, ale jeśli nie zaliczy poważnej awarii, to jego bateria może pracować nawet 15 lat.

Mózg sterowany smartfonem

Naukowcy opracowali sposób na kontrolę mózgu smartfonem. Implant zamonowany w myszy laboratoryjnej może stymulować neurony światłem i chemikaliami.

Radio Maryja znika i wraca na YouTube

Film z homilją abpa Marka Jędraszewskiego, który pojawił się na kanale Radia Maryja został zablokowany przez YouTube z powodu szerzenia nienawiści.Po dość krótkim czasie i nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych film został przywrócony, a decyzja o jego zablokowaniu została uznana ze błędną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)