SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.02.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.02.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [05.02.2020]
Źródło zdjęć: © Domena publiczna
Łukasz Michalik
05.02.2020 23:18

Ministerstwo Cyfryzacji policzyło Polaków, autonomiczne myśliwce testowane w Ameryce i mleko zamiast antybiotyków. Czym jeszcze żył dzisiaj świat technologii?

Ministerstwo Cyfryzacji: w Polsce mieszka 21 539 Polaków

Ministerstwo przedstawiło najnowsze dane dotyczące ilości ludzi o konkretnym nazwisku w Polsce. Według danych z portalu dane.gov.pl, w Polsce mieszka 21 539 Polaków. Nazwisko Nowak nadal prowadzi z wynikiem 203 980 osób.

Amerykanie testują autonomiczne myśliwce

2 samoloty walki elektronicznej EA-18G Growler należące do US Navy wykonały misje bez udziału pilota. Częściowy nadzór sprawował nad nimi człowiek, siedzący w trzecim samolocie.

Mleko może zastąpić antybiotyki

Naukowcy oddzielili i przetworzyli specjalne przeciwciała z krowiego mleka. Ich właściwości przypominają antybiotyki, dlatego już wkrótce mogą stać się ich substytutami.

Grypa w Polsce zabiła w tym roku 5 osób

Gdy drżymy przed koronawirusem, Polacy umierają z innego powodu. Grypa zabiła już 5 osób, więc PZH przygotowało prosty poradnik, jak chronić się przed grypą. I które z powszechnych opinii na jej temat to mity.

Elon Musk rekrutuje

Elon Musk coraz odważniej podchodzi do rekrutacji. Szuka nowych pracowników do swojego zespołu, wykorzystując w tym celu media społecznościowe. Aby dołączyć do SpaceX nie trzeba mieć dyplomu wyższej uczelni. Potrzebny jest natomiast rozsądek i użyteczna wiedza.

Nowe i niepokojące skutki zmian klimatu

Kryzys klimatyczny i postępujące wyniszczanie środowiska naturalnego nasilają przemoc wobec kobiet i pogłębia nierówności płciowe – wynika z badania opublikowanego przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUNC).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)