SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [03.10.2019]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
04.10.2019 01:00, aktualizacja: 11.10.2019 12:36

USA rewanżuje się za subwencje dla Airbusa i nakłada cła na szereg produktów z Europy, w tym samochody. Za sprawą wywiadu z jednym z pracowników Boeinga wraca temat zaniedbań przy 737 Max. W Polsce natomiast przewodzi temat ataków na karty SIM. Oto 3 października 2019 roku w telegraficznym skrócie.

Światowa Organizacja Handlu nie ma wątpliwości. Subwencje dla Airbusa ze strony Niemiec, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii są nielegalne.

Ameryka odpowiada 25 proc. cła na francuskie wina, włoski ser i szkocką whisky single malt. Do tego nakłada 10 proc. podatek na europejskie samochody.

Inżynier Boeinga mówi o cięciach kosztów

- Byłem gotów stanąć w obronie bezpieczeństwa i jakości, ale nie byłem w stanie wywrzeć żadnego wpływu na te obszary. Zarząd Boeinga był bardziej zainteresowany kosztami i harmonogramem, niż bezpieczeństwem i jakością - napisał w skardze inżynier Boeinga, Curtis Evans, cytowany przez Business Insider.

Evans twierdzi, że główną przyczyną dwóch katastrof 737 Max, które pochłonęły łącznie życie 346 osób, są oszczędności. Według oficjalnych ustaleń winę ponosi wadliwie działający system stabilizacji lotu. Jednak–zdaniem inżyniera–problemu nie byłoby, gdyby firma usilnie nie próbowała ciąć kosztów produkcji.

Zawczasu dysponowała odpowiednimi rozwiązaniami, ale ich nie wdrożyła, chcąc zaoferować jak najniższą cenę za pojedynczą maszynę.

Telekomy: Atak na kartę SIM nie grozi Polakom

Internet obiegły informacje o groźnych atakach hakerskich przez SMS. Jedna spreparowana wiadomość wystarczy, aby nawiązać połączenie z płatnym numerem albo pobrać szkodliwe oprogramowanie przez przeglądarkę.

Polscy operatorzy uspokajają, wymieniając stosowane zabezpieczenia. Atak tego rodzaju nie grozi Polakom – mówią zgodnie Plus, T-Mobile, Orange i Play. Brzmi niczym dobra informacja na zakończenie dnia, prawda? ;)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)