SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.08.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [02.08.2019]
Źródło zdjęć: © 123RF
Piotr Urbaniak

02.08.2019 20:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W świecie nowych technologii 2 sierpnia upłynął pod hasłem ogólnie pojętego uświadamiania. Od dr Joanny Świątkowskiej z Instytutu Kościuszki dowiedzieliśmy się, że od 5G nie ma odwrotu. Od brytyjskich naukowców, że aspartam jest szkodliwy. Od Facebooka, że trwa tam arabska propaganda. A od Delta Airlines, że pijani bywają nie tylko kierowcy, ale też piloci.

- Warto odwołać się do wielu komunikatów, które obecnie są bardzo silnie rozpowszechniane chociażby przez Ministerstwo Cyfryzacji (...) Te materiały są niezwykle rzetelne i pokazują, że tak naprawdę nie mamy się czego obawiać i jest to technologia bezpieczna - mówi Wirtualnej Polsce dr Joanna Świątkowska, w intrygującym wywiadzie Karoliny Modzelewskiej.

Specjalistka jest przekonana, że 5G nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie. Choć, jak zauważa, może stanowić zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa, z uwagi na znacznie zwiększony przepływ danych. Zdecydowanie warto zapoznać się z całym wywiadem.

Aspartam jednak szkodliwy dla zdrowia

Dla zdrowia szkodliwy może być natomist aspartam, stosowany jako słodzik w wielu popularnych napojach. Co prawa Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (ESFA) uznał tę substację za bezpieczną, ale naukowcy z Uniwersytetu w Sussex mają inne zdanie.

Prof. Erik Millstone i dr Elisabeth Dawson opublikowali raport, w którym wzywają ESF-ę do ponownego przeanalizowania badań. Są zdania, że aspartam przyczynia się do rozwoju raka wątroby i płuc, zaburzeń neuroendokrynologicznych i uszkodzeń mózgu.

Facebook zdominowany przez bliskowschodnią propagandę

Włodzarze Facebooka biją na alarm. W ostatnim czasie odkryli zwiększoną aktywność tzw. kont fikcyjnych w związku z polityką państw Bliskiego Wschodu. Szczególnie obrywa się Arabii Saudyjskiej, która ponoć intensywnie promuje postać księcia koronnego Mohammeda bin Salmana i rzekome sukcesy militarne w Jemenie. Zablokowano już ponad 350 kont i stron, śledzonych przez 1,4 mln ludzi.

V1, rotacja... a teraz mi polej

Często słyszy się o pijanych kierowcach, czy to samochodów czy autobusów liniowych, ale pijany pilot już nie pojawia się w mediach tak często. Tymczasem 37-letni Gabriel Lyle Schroeder, pracujący dla linii Delta Airlines, chciał pod wpływem alkoholu lecieć z pasażerami z Minneapolis do San Diego. Co więcej, rozweselony lotnik wziął jeszcze kolejną butelkę ze sobą.

Na szczęście informacja o stanie pilota szybko wyszła na jaw i ten został aresztowany jeszcze przed startem maszyny. Lot został opóźniony, ale to niewielki problem, zważywszy na zdecydowanie zwiększoną szansę spowodowania katastrofy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)