SkróTech. Najważniejsze informacje dnia [29.04.2020]

SkróTech. Najważniejsze informacje dnia [29.04.2020]

SkróTech. Najważniejsze informacje dnia [29.04.2020]
Źródło zdjęć: © PAP
Bolesław Breczko
29.04.2020 21:53

Dron pomaga w walce z wirusem, Google uzyskuje 41 mld dochodu, temperatura w Arktyce rośnie, Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia aplikację do śledzenia wirusa, YouTube zaczyna walkę za fake newsami i ray tracing u AMD tylko w droższych kartach graficznych.

Do walki z epidemią koronawirusa w Warszawie wykorzystano drona. Przetransportował próbkę do badania pomiędzy szpitalami. To pierwsza taka akcja w Polsce.

Google z gigantycznym zyskiem

Spółka-matka Google, czyli Alphabet opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2020 roku. Sam YouTube zaribił 4 mld dolarów.

Temperatura w Akrtyce rośnie

Przez 40 lat średnia temperatura w pobliżu polskiej stacji polarnej wzrosła o 4,5 stopnia C. To tempo 6 razy szybsze od wzrostu globalnej średniej.

ProteGo Safe już ze śledzeniem kontaktów przez bluetooth

Aplikacja ProteGo Safe monitoruje przez bluetooth i następnie zapamiętuje smartfony innych użytkowników, w których pobliżu się znajdzie. Jeśli w przyszłości osoba zostanie zidentyfikowana, jako nosiciel wirusa, to sprawdzając historię ProteGo Safe, administracja państwowa będzie mogła dotrzeć do osób, które były narażone na kontakt z nosicielem.

YouTube zaczyna walkę z fejkami na całego

Użytkownicy YouTube chcąc odnaleźć materiały przez wyszukiwarkę ujrzą niebieski pasek z napisem independent fact check (weryfikacja faktów przez niezależne źródła).

AMD RDNA 2 i ray tracing. Wygląda na to, że tylko droższe karty będą mieć pełny RT

W tym roku mają ukazać się karty graficzne AMD oparte o nową architekturę RDNA 2. Pojawiły się właśnie nowe pogłoski świadczące o tym, że jedynie flagowe akceleratory będą obsługiwać pełny, sprzętowy ray tracing w czasie rzeczywistym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)