SkróTech. Najciekawsze informacje dnia 21.02.2020

SkróTech. Najciekawsze informacje dnia 21.02.2020

SkróTech. Najciekawsze informacje dnia 21.02.2020
Źródło zdjęć: © Instagram | Natalia Taylor
Bolesław Breczko
21.02.2020 21:32

"Wiedźmin 3" zarobił na Steamie 50 mln dolarów, instagramerka nabrała fanów, że wyjechała na Bali, 4K Blue-ray grozi wymarcie i 600 niebezpiecznych aplikacji w sklepie Google Play. Oto najciekawsze, technologiczne informacje dnia 21.02.2020 r.

"Wiedźmin 3", czyli najjaśniejsza gwiazda polskiego game-devu na świecie nie przestaje bić rekordów. 4 lata po premierze gra zarobiła na Steamie 50 mln dolarów. Przekroczenie tej bariery oznacza, że od każdej kolejnej kopii Valve, właściciel sklepu Steam. będzie brał 20 proc. zamiast 30 proc. prowizji. Jeśli jednak ktoś chce kupić "Wiedźmina 3" i dać zarobić jak najwięcej CD Projektowi, to grę najlepiej kupić w sklepie GOG.com. Tam polskie studio dostaje 100 proc.

Insta-fejk

Fejki i fotoshopy na Instagramie to codzienność. Pewna instagramerka poszła jednak o krok dalej i sfingowała całą wycieczkę na wyspę Bali. Za tropikalną wyspę posłużyła jej lokalna Ikea.

Blue-ray gatunkiem zagrożonym

Płyty z filmami Blue-ray 4K sprzedają się coraz gorzej, a wszystko przez lenistwo i wygodnictwo. Okazuje się, że chociaż większość z nas ceni sobie dobrą jakość, to nie na tyle, aby wydawać pieniądze i kupować w sklepie filmy na płytach Blue-ray. Zdecydowanie bardziej wystarczy nam jakoś streamingu na Netfliksie.

Zagrożenie w Google Play

Pierwszą zasadą bezpieczeństwa na smartfonach jest ściąganie aplikacji tylko z zaufanych źródeł. W systemie Android takim źródłem powinien być sklep Google Play. Niestety nie zawsze tak jest, a do sklepu trafiają wirusy i malware.Google usunął ze swojego sklepu 600 niebezpiecznych aplikacji, które zostały pobrane w sumie 4,5 mld razy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)