SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia [10.03.2020 r.]

SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia [10.03.2020 r.]

SkróTech, czyli najważniejsze informacje dnia [10.03.2020 r.]
Źródło zdjęć: © East News | Paweł Relikowski
Karolina Modzelewska
10.03.2020 22:38

W Chinach powstał szpital wspierany przez roboty. Pomogą w walce z koronawirusem. COVID-19 może rozprzestrzeniać się szybciej niż sądzili naukowcy. Niepokojące odkrycie w Rowie Mariańskim. W ciele skorupiaka był plastik. Znaleziona skamielina dowodzi, że rok na Ziemi miał 372 dni.

W Chinach powstał szpital wspierany przez roboty

Szpital polowy w Wuhan zyskał sześć różnych robotów. Ich zadaniem jest odciążenie lekarzy i zmniejszenie ryzyka zarażenia się przez nich koronawirusem. Roboty podają leki, sprawdzają stan pacjentów i dezynfekują pomieszczenia

COVID-19 może rozprzestrzeniać się szybciej niż sądzili naukowcy

Koronawirus może być groźniejszy niż początkowo się wydawało. Naukowcy uważają, że jest w stanie przetrwać co najmniej 30 minut w powietrzu, a nawet kilka dni na niektórych powierzchniach.

Niepokojące odkrycie w Rowie Mariańskim

W ciele skorupiaka żyjącego w najgłębszym rowie oceanicznym na świecie znaleziono plastik. Jest to kolejny sygnał ostrzegający o skali zanieczyszczenia wód w morzach i oceanach.

Znaleziona skamielina dowodzi, że rok na Ziemi miał 372 dni

Dawniej Ziemia poruszała się szybciej wobec własnej osi. Pełen obrót zajmował jej 23 i pół godziny. Dlatego 70 mln lat temu rok na Ziemi trwał 372 dni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)