Skinput - dotykowa rewolucja (wideo)

Skinput - dotykowa rewolucja (wideo)

Skinput - dotykowa rewolucja (wideo)
Źródło zdjęć: © newscientist.com
03.03.2010 13:57, aktualizacja: 03.03.2010 14:21

Obsługa wielu nowoczesnych urządzeń odbywa się za pomocą dotykowego ekranu. Ma to swoje zalety, jednak być może w niedalekiej przyszłości nastąpi rewolucja, która całkowicie zmieni...

Obsługa wielu nowoczesnych urządzeń odbywa się za pomocą dotykowego ekranu. Ma to swoje zalety, jednak być może w niedalekiej przyszłości nastąpi rewolucja, która całkowicie zmieni współczesne podejście.

Firma Microsoft wraz z uniwersytetem Carnegie Mellon pracuje nad projektem, który pozwoli zmienić naszą rękę w dotykowy panel sterowania. Takie rozwiązanie ma umożliwić obsługę urządzeń bez potrzeby trzymania ich w ręce. Nowe podejście będzie wymagało od użytkownika jedynie dotykania wyznaczonych obszarów ręki.

Autorzy projektu zaprezentowali już prototypową opaskę Skinput, wyposażoną w specjalne czujniki i miniaturowy projektor, która umożliwia wyświetlanie obrazu na ręce oraz odczytywanie wibracji. Wspomniane czujniki precyzyjnie wykrywają miejsce, które zostało wskazane dotykiem. Skinput wykorzystuje technologię bezprzewodową, także z powodzeniem może być wykorzystywany do obsługi telefonów komórkowych itp.

Zobacz jak działa Skinput…

Niestety prototyp ma jeszcze sporo wad. Pranav Mistry z Massachusetts Institute of Technology obawia się, że każdorazowe korzystanie z urządzenia wymusi na użytkowniku precyzyjne ułożenie ręki, w celu prawidłowego współgrania wyświetlanego obrazu z poszczególnymi obszarami wrażliwymi na dotyk.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)