Skarżą się na problemy z telewizorami, a Sony kasuje tematy z krytycznymi opiniami

Skarżą się na problemy z telewizorami, a Sony kasuje tematy z krytycznymi opiniami25.11.2016 11:22
Skarżą się na problemy z telewizorami, a Sony kasuje tematy z krytycznymi opiniami
Źródło zdjęć: © Fotolia | Niki Love

Na oficjalnym forum Sony powstał wątek, w którym użytkownicy zwracali uwagę na problem z telewizorami Sony Bravia z 2016 roku. Czujni moderatorzy chcieli krytykę uciszyć, jednak wydaje się, że byli niepotrzebnie nadgorliwi. Firma ma teraz duży kłopot.

Mowa tutaj o telewizorach Sony Bravia z 2016 roku wyświetlających obraz w rozdzielczości 4K. Ta opcja jest szczególnie ważna dla właścicieli nowej konsoli Sony, PlayStation 4 Pro - ulepszona wersja PlayStation 4 może uruchamiać gry właśnie w 4K. Niestety jak się okazuje, współpraca 4K z telewizorami Sony Bravia z 2016 roku, wbrew reklamom, nie jest idealna.

Użytkownicy na forum Sony skarżyli się na zbyt duży input lag - mówiąc w skrócie, jest to opóźnienie pomiędzy ruchem gracza a tym, co widać na ekranie. W praktyce oznacza to, że postać w grze reaguje z opóźnieniem, więc gra w szybkie i dynamiczne gry jest dodatkowo utrudniona, bo nie widać od razu, co dzieje się na ekranie. Problem z punktu widzenia właścicieli PlayStation 4 Pro jest więc poważny i raczej zniechęca do zakupu takiego telewizora. Sony najwyraźniej jest tego świadome, bo wątek opisujący błąd z 92 stronami został skasowany, o czym informuje jeden z użytkowników reddit.com. A kolejne tematy zniknęły bardzo szybko. Niestety, moderatorzy na forum Sony, kasując tematy z krytycznymi recenzjami, sprawiają wrażenie jakby chcieli zamieść wpadkę pod dywan.

Sprawa jest kontrowersyjna z dwóch powodów. Po pierwsze, jesteśmy świeżo po premierze PlayStation 4 Pro (konsola pojawiła się 10 listopada), więc gracze szukają nowych telewizorów 4K i chcą wiedzieć o nich wszystko. Po drugie, zaczyna się gorący okres wyprzedaży. 25 listopada odbędzie się Black Friday, coraz częściej w sklepach pojawiają się świąteczne promocje. Ukrycie wady może sprawić, że użytkownicy nie dowiedzą się o problemie i kupią feralne urządzenie.

Poprosiliśmy o komentarz Sony:

Input lag występuje we wszystkich telewizorach niezależnie od producenta. 7 listopada firma Sony wdrożyła aktualizację oprogramowania sprzętowego, która zmniejsza opóźnienie przesyłania sygnału. Aktualizacja dotyczy serii z 2016 i 2015 roku: X85C, S85C, X91C, X90C, X93C, X94C, SD85, XD85, XD94 oraz XD93. Nie było konieczności wdrażania aktualizacji dla pozostałych modeli z 2016 roku.

To też dobra lekcja dla wszystkich tych, którzy planują kupić nowy sprzęt - zawsze warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników i sprawdzać je na wielu forach. Jedno źródło nie wystarczy, bo jak widać temat z krytycznymi ocenami może z różnych powodów zaginąć. Trzeba przyznać, że jesteśmy w dobrej sytuacji, bo afera z kasowaniem niepochlebnych wątków pokazuje, że w dobie internetu trudno jest taką sprawę zatuszować. Im bardziej chce się ją ukryć, tym jest o niej głośniej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)