Siły Kosmiczne USA. W planach mają budowę bazy na Księżycu

Siły Kosmiczne USA. W planach mają budowę bazy na Księżycu

Siły Kosmiczne USA planują rozwój działalności w kosmosie.
Siły Kosmiczne USA planują rozwój działalności w kosmosie.
Karolina Modzelewska
01.10.2020 09:13

Siły Kosmiczne USA rozważają budowę bazy kosmicznej i wystrzelenie pierwszych żołnierzy w kosmos. Chęć dominacji w przestrzeni kosmicznej jest naprawdę duża, podobnie, jak motywacja by Stany Zjednoczone były pierwszym państwem, które to osiągnie. Realizacja tego planu wymaga jednak czasu.

Jak donosi portal C4ISRNET przemawiający na konferencji AFWERX Engage Space lider amerykańskiego dowództwa kosmicznego John Shaw potwierdził we wtorek (29.09), że w pewnym momencie Siły Kosmiczne USA planują umieszczać żołnierzy w kosmosie.

Siły Kosmiczne USA chcą wysłać ludzi w kosmos

- Mogą obsługiwać centrum dowodzenia gdzieś w środowisku księżycowym lub w innym miejscu, w którym nadal obsługujemy architekturę w dużej mierze autonomiczną - zaznaczył Shaw.

Informacje o planach Sił Kosmicznych USA pojawiły się krótko po tym, jak formacja ogłosiła połączenie sił i współpracę z NASA. Kooperacja zakłada zarówno loty kosmiczne jak i obronę planet.

Shaw podał jednak dwa główne powody, dla których budowa jakiejkolwiek bazy na Księżycu jest przedsięwzięciem odległym w czasie. Po pierwsze zaznaczył, przestrzeń kosmiczna nie jest najlepszym miejscem do zamieszkania przez ludzi.

Roboty pomogą w podboju kosmosu

- Po drugie, stajemy się cholernie dobrzy w tej robotyce w kosmosie” – stwierdził i dodał: - najlepsze roboty, jakie kiedykolwiek stworzyli ludzie, to prawdopodobnie satelity, albo badające inne planety, albo działające w naszym własnym układzie Księżyc- Ziemia.

Bardziej prawdopodobne wydaje się więc, że Siły Kosmiczne USA postawią na roboty, które będą wykonywały pracę w przestrzeni kosmicznej.

- Będziemy mieć bardzo dużo zautomatyzowanych i autonomicznych systemów działających na Ziemi, orbicie księżycowej i orbicie słonecznej w nadchodzących dniach i latach, wykonujących narodową działalność kosmiczną w zakresie bezpieczeństwa - powiedział Shaw.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)