Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych powstaną. Donald Trump podpisał "Directive 4"

Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych powstaną. Donald Trump podpisał "Directive 4"

Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych powstaną. Donald Trump podpisał "Directive 4"
Źródło zdjęć: © Mic of Orion / Youtube
Arkadiusz Stando
21.02.2019 10:04

A więc jednak jednostka do walki w kosmosie powstanie. Prezydent USA podpisał "Directive 4", według której Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych powołają nowy oddział - Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych. To początek czegoś nowego.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się to nierealne. Donald Trump w czerwcu ubiegłego roku zapowiedział powołanie specjalnych wojsk do walki w kosmosie. Brzmiało jak film sci-fi, "Gwiezdne Wojny" czy historia z futurystycznej gry.

Siły Kosmiczne USA rzeczywiście powstaną

Donald Trump podpisał ostateczny dokument, potwierdzający powołanie nowej jednostki. Siły Kosmiczne USA będą początkowo formalnie należeć do Sił Powietrznych USA, ale z czasem ma się to zmienić. Oczekuje się powstania nowej administracji zebranej specjalnie pod kontekstem walki w kosmosie.

Teoretycznie Siły Kosmiczne USA nie zostały jeszcze potwierdzone. Musi je zatwierdzić jeszcze Kongres Stanów Zjednoczonych, ale to tylko kwestia głosowania i kilku podpisów. Według ekspertów nie ma możliwości, żeby Kongres nie przyjął dyrektywy.

"Jestem zachwycony, że mogę podpisać tą dyrektywę, rozpoczynając nowy etap tworzący Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych" - powiedział Trump podczas ceremonii podpisania dyrektywy.

"To bardzo ważne. Gdy patrzysz na obronę, kiedy patrzysz na wszystkie inne aspekty tego, jak będzie wyglądać świat w przyszłości. To jest nowy początek. To bardzo ważny proces" - dodał prezydent USA.

Więcej informacji o Siłach Kosmicznych USA znajdziecie w poniższych artykułach:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (298)