Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych powstaną. Donald Trump podpisał "Directive 4"

Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych powstaną. Donald Trump podpisał "Directive 4"21.02.2019 10:04
Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych powstaną. Donald Trump podpisał "Directive 4"
Źródło zdjęć: © Mic of Orion / Youtube

A więc jednak jednostka do walki w kosmosie powstanie. Prezydent USA podpisał "Directive 4", według której Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych powołają nowy oddział - Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych. To początek czegoś nowego.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się to nierealne. Donald Trump w czerwcu ubiegłego roku zapowiedział powołanie specjalnych wojsk do walki w kosmosie. Brzmiało jak film sci-fi, "Gwiezdne Wojny" czy historia z futurystycznej gry.

Siły Kosmiczne USA rzeczywiście powstaną

Donald Trump podpisał ostateczny dokument, potwierdzający powołanie nowej jednostki. Siły Kosmiczne USA będą początkowo formalnie należeć do Sił Powietrznych USA, ale z czasem ma się to zmienić. Oczekuje się powstania nowej administracji zebranej specjalnie pod kontekstem walki w kosmosie.

Teoretycznie Siły Kosmiczne USA nie zostały jeszcze potwierdzone. Musi je zatwierdzić jeszcze Kongres Stanów Zjednoczonych, ale to tylko kwestia głosowania i kilku podpisów. Według ekspertów nie ma możliwości, żeby Kongres nie przyjął dyrektywy.

"Jestem zachwycony, że mogę podpisać tą dyrektywę, rozpoczynając nowy etap tworzący Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych" - powiedział Trump podczas ceremonii podpisania dyrektywy.

"To bardzo ważne. Gdy patrzysz na obronę, kiedy patrzysz na wszystkie inne aspekty tego, jak będzie wyglądać świat w przyszłości. To jest nowy początek. To bardzo ważny proces" - dodał prezydent USA.

Więcej informacji o Siłach Kosmicznych USA znajdziecie w poniższych artykułach:

Zobacz też wideo: X-37B - tajny wahadłowiec Stanów Zjednoczonych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)