Silna polska reprezentacja w finale MS Imagine Cup 2007

Silna polska reprezentacja w finale MS Imagine Cup 2007
Źródło zdjęć: © Microsoft

20.06.2007 12:42, aktual.: 20.06.2007 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W finale tegorocznej edycji organizowanego przez Microsoft międzynarodowego konkursu Imagine Cup zobaczymy aż 17 Polaków. Nasi reprezentanci staną do rywalizacji w 7 z 9 finałowych kategorii - żaden kraj nie może pochwalić się lepszym rezultatem.

Co ciekawe, w Imagine Cup 2006 - http://www.pcworld.pl/news/93895.html pod względem liczby kategorii, w których mieliśmy szanse na wygrane, również byliśmy najlepsi. Teraz polscy reprezentanci będą stanowić najliczniejszą drużynę spośród państw regionu EMEA. Więcej finalistów mają tylko teamy z Chin, Indii i Brazylii.

Tegoroczny finał konkursu Microsoft Imagine Cup jest już piątym z kolei. W konkursowe szranki stanęło ok. 150 tys. osób z ponad 190 krajów, w tym 1545 z Polski. Zawodnicy o najwyższe laury walczą w 9 kategoriach, składających się w sumie na 3 główne sekcje:
- Rozwiązania technologiczne ( projektowanie oprogramowania, projektowanie systemów wbudowanych, projektowanie aplikacji internetowych ),
- Bitwa na umiejętności ( projekt Hoshimi - bitwa programistyczna, technologie informatyczne, algorytmy ),
- Sztuka cyfrowa ( film krótkometrażowy, fotografia, projekt interfejsu ).
Mottem tegorocznego konkursu jest hasło "Technologia, która ułatwia edukację każdemu z nas". Łączna suma nagród sięga 170 tys. dolarów. Finał konkursu odbędzie się w Seulu ( Korea Płd. ) w sierpniu.

13 polskich finalistów wyłoniono w drodze rywalizacji online, pozostałe 4 osoby reprezentują drużynę InPUT, zwycięską w krajowym finale Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Wśród 17 naszych zawodników znalazło się 9 studentów Politechniki Poznańskiej, dwóch Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Uczelnie takie jak Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Warszawski, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski "wystawiły" po jednym uczestniku finału.

Oto nasi reprezentanci w poszczególnych kategoriach finałowych:

- Projektowanie systemów wbudowanych: Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Piotr Ślęzak i Jakub Pawłowski ( wszyscy z Politechniki Poznańskiej ),
- Projekt Hoshimi: Kamil Piechociak i Paweł Podlasiński ( obaj z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach ),
- Technologie Informatyczne: Paweł Wójcicki Jarocki ( Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie ),
- Algorytmy: Radosław Czyż ( Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki ), Przemysław Dębiak - zdobywca drugiego miejsca w ubiegłorocznej edycji konkursu oraz finalista w kategorii Project Hoshimi ( Uniwersytet Warszawski ),
- Fotografia: Iwona Bielecka - ubiegłoroczna finalistka w kategorii Project Hoshimi ( Wojskowa Akademia Techniczna ), Małgorzata Łopaciuk ( Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego ),
- Film Krótkometrażowy: Julia Górniewicz ( Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ), Jacek Barcikowski ( Politechnika Poznańska ); oboje wezmą udział w finale Imagine Cup już po raz trzeci. W 2006 r. uplasowali się na drugim miejscu.
- Projektowanie Oprogramowania: zespół InPUT w składzie - Szymon Wybrański, Michał Zygmunt, Michał Tartanus i Marek Wronowski ( wszyscy z Politechniki Poznańskiej ).

Warto przypomnieć, iż Polacy odnosili już sukcesy w minionych edycjach Imagine Cup. W zeszłym roku Polacy zajęli cztery miejsca na podium w dwóch kategoriach finałowych. W kategorii Algorytmy nasi rodacy zajęli wszystkie miejsca na podium, a w kategorii Film Krótkometrażowy polski zespół był drugi.

Więcej informacji - http://www.imaginecup.pl

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)