Sieci Wi-Fi najpopularniejsze w Londynie

Sieci Wi‑Fi najpopularniejsze w Londynie

Sieci Wi-Fi najpopularniejsze w Londynie
19.03.2008 07:42, aktualizacja: 19.03.2008 10:11

Mieszkańcy Londynu najczęściej korzystają z sieci Wi-Fi, spośród wszystkich miast świata. Ogólna liczba sesji, łączących komputery internautów z Londynu z sieciami bezprzewodowymi jest prawie 3-krotnie większa, niż w Singapurze, który zajmuje drugie miejsce na świecie pod tym względem.

W drugiej połowie 2007 roku w Londynie odnotowano prawie 30 tys. połączeń z sieciami Wi-Fi, i był to wzrost o 156% w porównaniu z analogicznym okresem, w roku 2006. Niemniej jednak, korzystanie z sieci bezprzewodowych w USA nadal jest prawie 4 razy częstsze, niż w Wielkiej Brytanii.

Na obszarze Zjednoczonego Królestwa liczba osób korzystających z Wi-Fi rośnie szybciej, niż w USA. Jest to spowodowane tym, że bezprzewodowy Internet jest udostępniany przez stacje kolejowe oraz lotniska. Londyńskie Heathrow, to 4 lotnisko na świecie, pod względem ogólnej ilości sesji Wi-Fi, która sięga prawie 42 tys. Istotna jest także rosnąca popularność połączeń z internetem przez telefony komórkowe, przede wszystkim za pośrednictwem technologii 3G.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)