Shift Linux 0.5 - kolejna wersja wielozadaniowego systemu Live

Shift Linux 0.5 - kolejna wersja wielozadaniowego systemu Live

Shift Linux 0.5 - kolejna wersja wielozadaniowego systemu Live
Źródło zdjęć: © shift
28.11.2007 07:30, aktualizacja: 28.11.2007 11:27

Shift Linux osiągnął wersję 0.5. Niestety zmiana cyferki w nazwie nie wiąże się z wielkimi innowacjami w systemie. Z powodu premiery przeprojektowano za to stronę WWW projektu.

Shift Linux to dystrybucja GNU/Linux bazująca na projektach Debian i Morphix Linux w postaci Live CD. Jest to wielofunkcyjny system kompatybilny ze wszystkimi repozytoriami pakietów projektu Debian. Jest on dostępny w kilku wydaniach, w zależności od wykorzystanego środowiska graficznego i menedżera okien ( dostępne jest wydanie dla słabszych maszyn wykorzystujące menedżera Fluxbox ).

Shift Linux zawiera zestawienie najpopularniejszych aplikacji użytkowych w świecie open source. Można w nim odnaleźć takie programy, jak: GVim, Revelation, Xine, Pidgin, gDesklets, GIMP, gThumb, AbiWord i wiele innych.

Nowe wydanie nie wnosi ze sobą żadnych istotnych innowacji. Zmieniono odrobinę zestawienie zainstalowanych pakietów i zaktualizowano większość narzędzi. Wersja 0.5 jest raczej kojarzona ze zmodernizowanym serwisem projektu Shift, niż z nowościami w systemie. Twórcy przymierzają się do wydania dystrybucji 1.0, które ma mieć całkowicie nową strukturę. Mają również zostać zmodernizowane wszystkie składnice pakietów projektu.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie Shift - http://shiftlinux.net/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)