SGGW: Wyciek poufnych danych tysięcy studentów. Uczelnia ostrzega

SGGW: Wyciek poufnych danych tysięcy studentów. Uczelnia ostrzega

SGGW: Wyciek poufnych danych tysięcy studentów. Uczelnia ostrzega
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Karolina Modzelewska
15.11.2019 16:11, aktualizacja: 16.11.2019 16:38

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego poinformowała, że doszło do kradzieży komputera przenośnego, który był używany przez jednego z pracowników uczelni. Znajdowały się na nim szczegółowe dane studentów: numery PESEL, dowodów osobistych, paszportów, adresy zamieszkania i wiele innych. Teraz mogą znajdować się w rękach oszustów.

Do kradzieży laptopa jednego z pracowników SGGW miało dojść 5 listopada 2019 roku. Uczelnia dopiero teraz poinformowała studentów o całym zajściu. Za pośrednictwem maila.

Na dysku skradzionego komputera znajdowały się dane osobowe przetwarzane w trakcie postępowań rekrutacyjnych w ostatnich latach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

SGGW: Poważny wyciek danych

Na studenckich grupach w mediach społecznościowych pojawiają się wpisy, w których rozżaleni studenci skarżą się, że informacja dotarła do nich tak późno. Są również oburzeni tym, że ich dane były przetrzymywane na laptopie. Planują złożyć pozew zbiorowy przeciwko uczelni.

W mailu przesłanym do studentów SGGW informuje o ewentualnych konsekwencjach naruszenia ochrony danych osobowych. Wśród nich wymienia m.in.: możliwość uzyskania pożyczki lub kredytu, wyłudzanie ubezpieczeń lub środków z ubezpieczeń, korzystanie z praw obywatelskich osoby, które dane przejęto.

Groźna kradzież tożsamości

Wyciek tak szczegółowych danych może mieć poważne konsekwencje dla wszystkich poszkodowanych. Ostatnio pisaliśmy o kradzieży dowodu i przejęciu tożsamości, które były wykorzystywane do wyłudzania zaliczek na wynajem mieszkania. Jeżeli podejrzewasz, że twoje dane zostały skradzione, pamiętaj, aby zmienić hasła i zabezpieczyć posiadane konta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)