Service Pack 2 - czy przyspieszy Vistę

Service Pack 2 - czy przyspieszy Vistę
Źródło zdjęć: © Vista

27.05.2009 12:30, aktual.: 27.05.2009 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drugi pakiet poprawek i aktualizacji dla systemów Windows Vista i Windows Server 2008 jest już dostępny do pobrania. Niestety brak jeszcze polskiej wersji językowej - nowy Service Pack został wydany w wersji obsługującej tylko pięć języków (w tym oczywiście angielski).

Pierwsze wydanie beta dodatku SP2 dla systemów Windows Vista i Server 2008 zostało udostępnione publicznie na początku grudnia ubiegłego roku. Testerzy i partnerzy Microsoftu otrzymali edycję RC (Release Candidate) zbiorczego pakietu uaktualnień pod koniec lutego br. Zaraz po tym dodatek wyciekł do Sieci.
O tym, jakie innowacje do Visty wniesie drugi Service Pack, mogliśmy się przekonać analizując dane techniczne dotyczące wydanej w marcu br. wersji Release Candidate. Pakiet wprowadza więc m.in. obsługę 64-bitowych procesorów firmy VIA Technologies, możliwość nagrywania danych na dyskach Blu-ray, producent deklaruje również poprawę jakości połączeń bezprzewodowych po przywróceniu komputera ze stanu hibernacji.

Jedną z ważniejszych nowości oferowanych przez Service Packa 2 jest natomiast Windows Search 4.0. Jak przekonuje producent, nowa wersja mechanizmu wyszukującego zapewni lepszą indeksację zasobów oraz bardziej kompletne rezultaty wyszukiwania dokumentów. Pakiet wzbogaca system o obsługę nowych modeli sprzętu oraz we wszystkie aktualizacje wydane od chwili udostępnienia SP1. Nowy zestaw ma również ułatwić administratorom instalację i zarządzanie systemem operacyjnym w środowisku firmowym.
Szczegółowa lista zmian dostępna jest w serwisie Technet.aspx )

W SP2 można zaopatrzyć się pobierając obraz ISO płyty DVD, zawierający wersje dla platform x86. x64 i ia64, bądź też osobne instalatory dla każdej z wymienionych architektur. Aby móc zainstalować Service Pack 2, należy posiadać Vistę z obecnym w niej pierwszym SP. Instalacja pakietu w systemie z SP2 Release Candidate nie jest możliwa.
Service Pack 1 dla Visty pojawił się w kwietniu 200. r. niestety - jak wykazały nasze redakcyjne testy - nie przyniósł on znaczącej poprawy wydajności działania systemu operacyjnego.
Czy z SP2 będzie inaczej? Sądząc po możliwościach wydania Release Candidate nie można na to raczej liczyć. Dodatek SP2 wydaje się niczego nie naprawiać, ale niczego też nie psuje, jednak części użytkowników może to nie zadowolić. A jakie jest wasze zdanie?

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)