Seniorzy szturmują Facebooka

Seniorzy szturmują Facebooka

Seniorzy szturmują Facebooka
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
27.09.2010 16:54

Osoby po 50. roku życia są obecnie najszybciej rosnącą grupą użytkowników mediów społecznych - poinformowali badacze z Pew Research Center. W ciągu ubiegłego roku w USA liczba użytkowników w tej grupie wiekowej zwiększyła się z 25 do 47 proc

Najliczniejszą grupą użytkowników portali społecznościowych są wciąż osoby w wieku od 1. do 29 lat. W ubiegłym roku ich liczba zwiększyła się o 10 proc. wynosi obecnie 86 proc.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Rosnące zapotrzebowanie odnotowują jednak jednostki takie jak działające w stanie Michigan Troy Center, które zajmują się wprowadzaniem seniorów w tajniki komunikacji internetowej. Jak zaznacza koordynator nauczania Bob Treharne, wiele osób zakłada profile na portalu społecznościowym Facebook, odczuwając rosnącą presję ze strony rodziny i znajomych.

Przedstawiciele Troy Center dodają, że największe obawy seniorów budzą kwestie związane z polityką prywatności. Jedna z kursantek, 80-letnia Nancy March, przyznała, że podała fałszywą datę urodzenia i nie wymieniła nazwisk synów na swoim facebookowym profilu.

"Nie chcę, aby moje dzieci były niepokojone przez moich wścibskich znajomych" - wyjaśnia March.

Przyczyny, dla których seniorzy zapisują się na szkolenie bywają różne. Niektórzy czują się w jakiś sposób wykluczeni z życia rodziny, nie mając dostępu do publikowanych w internecie zdjęć i informacji dotyczących bliskich, dla innych jest to forma aktywności umysłowej zastępująca grę w brydża czy rozwiązywanie krzyżówek.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)