Secunia: użytkownicy Firefoksa lepiej dbają o bezpieczeństwo

Secunia: użytkownicy Firefoksa lepiej dbają o bezpieczeństwo

Secunia: użytkownicy Firefoksa lepiej dbają o bezpieczeństwo
17.05.2007 14:00, aktualizacja: 18.05.2007 10:07

Osoby korzystające z przeglądarki Firefox lepiej niż użytkownicy Internet Explorera dbają o to, by w ich programie zainstalowane były wszelkie niezbędne uaktualnienia - wynika z danych przedstawionych przez firmę Secunia.

Raport przygotowany przez Secunię powstał w oparciu o analizę 350 tys. komputerów, przeprowadzoną w ramach usługi Secunia Software Inspector. Dowiadujemy się z niego, iż jedynie 5,19% użytkowników Firefoksa 2.0 nie ma zainstalowanych wszystkich uaktualnień dla tego programu. W przypadku Internet Explorera 6 odsetek ten wynosi 9,61%. Lepiej wypadają na tym tle użytkownicy Internet Explorera 7 - jedynie 5,4% z nich nie instaluje uaktualnień. Na ostatnim miejscu przygotowanego przez ekspertów z Secunia zestawienia znaleźli się użytkownicy Opery - aż 11,69% z nich nie zainstalowało uaktualnień dla tej przeglądarki.

Ekspertów te wyniki nie dziwią - _ "Korzystanie z Firefoksa to kwestia wyboru - sądzę, że jeśli ktoś zdecydował się na tę przeglądarkę, to świadczy o tym, iż jest to osoba świadoma tego, jak należy dbać o bezpieczeństwo komputera. A osoby takie częściej niż inni instalują niezbędne uaktualnienia dla popularnych aplikacji" _ - mówi Mike Cherry, analityk z firm Directions on Microsoft.

Don Leatham z PatchLink dodaje, iż atutem Firefoksa jest to, że program ten sam pobiera swoje uaktualnienia - w przeciwieństwie do produktów Microsoftu ( ich użytkownicy muszę uruchamiać w tym celu specjalny mechanizm - Windows Update lub Microsoft Upate ).

Co ciekawe, z analiz Secunia wynika też, iż użytkownicy komputerów szczególnie dbają o to, by to właśnie przeglądarki były uaktualnione - firma informuje, iż średnio ok. 28% programów zainstalowanych na komputerach internautów nie jest odpowiednio uaktualnione.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)