SBU: z Krymu przypuszczono cyberatak na telefony deputowanych

SBU: z Krymu przypuszczono cyberatak na telefony deputowanych

04.03.2014 15:30, aktual.: 04.03.2014 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na ukraiński system telekomunikacyjny przypuszczono atak z kontrolowanego przez Rosję Krymu, aby zakłócić działanie telefonów komórkowych ukraińskich deputowanych - podał we wtorek szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wałentyn Naływajczenko.

"Mogę potwierdzić, że drugi dzień z rzędu trwa atak (...) na telefony komórkowe deputowanych ukraińskiego parlamentu" - powiedział Naływajczenko podczas briefingu.

"Przed wejściem do siedziby (firmy telekomunikacyjnej) Ukrtelecom na Krymie z pogwałceniem prawa i wszystkich umów handlowych zainstalowano sprzęt, który blokuje mój telefon i telefony innych deputowanych, niezależnie od reprezentowanej przez nich opcji politycznej" - powiedział.

"Obecnie służby bezpieczeństwa starają się przywrócić przynajmniej bezpieczeństwo komunikacji" - podkreślił szef SBU. Przyznał, że "żaden państwowy system bezpieczeństwa informacji" nie był przygotowany na "tak rażące naruszenie prawa".

Od kilku dni Rosja prowadzi na Krymie zbrojne działania, co spotkało się z potępieniem społeczności międzynarodowej i groźbą sankcji ze strony UE i USA.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)